Офіційне безробіття в Україні найнижче у світі
Офіційний рівень безробіття в Україні найнижчий у світі
В Україні у жовтні 2013 року налічувалось 394,6 тис. зареєстрованих безробітних, що на 27,5 тис. людей менше ніж у вересні та на 169,9 тис. менше ніж у січні поточного року, повідомляє Державна служба статистики.
По відношенню до загальної чисельності населення працездатного віку показник безробіття становить 1,4% (у вересні — 1,5%, у січні — 2%). Загалом, за даними Держстату, кількість безробітних поступово знижувалася протягом майже всього року.
Сьогодні допомогу по безробіттю отримують 305,8 тис. людей. Середній розмір допомоги у жовтні становив 1159 грн (у вересні — 1108 грн, у січні — 1089 грн).
Потреба підприємств у працівниках на заміщення вакантних посад у жовтні становила 77,6 тис., тобто навантаження зареєстрованих безробітних становить 51 людина на 10 робочих місць.
Щодо кількості зареєстрованих безробітних за статтю та місцем проживання у 2013 році, більше безробітних серед жінок і серед міського населення.
Цікаво, що офіційний рівень безробіття в Україні є одним із найнижчих у світі. Експерти вказують на застарілу методику підрахунку, адже показник безробіття в Україні уже тривалий час коливається в межах 2 %, у той час як у багатьох розвинених країнах досягає рекордно високих показників.
Наприклад, на початок червня 2013 року частка безробітних у країнах єврозони становила, за даними Eurostat, 12,1 % від загальної кількості працездатних громадян. Дані Держслужби статистики України за червень вказували, що рівень безробіття в нашій країні знизився до 1,7 % порівняно з попереднім травневим показником 1,8 %. За оцінками ж Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, цей показник в Україні коливається в 2013 році в межах 8–8,8 %.
Як зазначають експерти, відмінність даних Держкомстату та, наприклад Міжнародної організації праці, пов'язана з деякими відмінностями методик розрахунків рівня безробіття. Так, в Україні офіційно безробітними вважаються всі особи, що звернулися в Держслужбу зайнятості та знаходяться на обліку як безробітні. Водночас за методологією МОП ними вважаються всі особи працездатного віку (від 15 до 70 років), які не мають роботи, вказує інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ.
Прес-центр Атомпрофспілки