НАЕК інвестувала 567 млн доларів у безпеку АЕС
НАЕК інвестувала 567 млн доларів у безпеку АЕС
ДП НАЕК «Енергоатом» ініціюватиме перегляд Урядом загальної вартості Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій (КЗППБ) на початку 2016 року. Про це на брифінгу для журналістів, що відбувся 20 жовтня, повідомив заступник директора з інвестицій та перспективного розвитку «Енергоатому» Григорій Плачков.
Програма розроблена для виконання міжнародних зобов’язань України згідно з Конвенцією «Про ядерну безпеку» та є умовою експлуатації українських АЕС. Прийнято її згідно з Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони від 8 квітня 2011 року «Про підвищення безпеки експлуатації атомних електростанцій України».
На брифінгу йшлося про те, що рівень загальних потреб та графік фінансування Програми з урахуванням співвідношення коштів ДП НАЕК «Енергоатом» та кредитних коштів ЄБРР/Євратом, включаючи додаткові протиаварійні та протипожежні заходи, спрямовані на запобігання аваріям, аналогічним аварії на АЕС «Фукусіма», затверджується відповідною постановою Кабінету Міністрів України («Про внесення змін до Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій»).
Обсяг витрат, необхідних для виконання Програми за рахунок власних коштів «Енергоатому» уточнюється щороку під час затвердження тарифу на відпуск електричної та теплової енергії, що виробляється атомними електростанціями. Для цього державне підприємство НАЕК «Енергоатом» узгоджує з Міненерговугіллям та подає НКРЕКП розрахунок коштів, необхідних для виконання Програми, з урахуванням індексу цін виробників промислової продукції та індексу інфляції згідно із щорічним планом-графіком здійснення зведених заходів з підвищення рівня безпеки атомних електростанцій.
Григорій Плачков повідомив на брифінгу, що Компанія вже інвестувала 567 млн доларів у реалізацію комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій. За постановою Кабінету Міністрів №1270 від 7 грудня 2011 року загальний обсяг фінансування КЗППБ становить близько 20 млрд гривень.
Григорій Плачков повідомив, що «Енергоатом» залучив також у Європейського банку реконструкції та розвитку та Європейського співтовариства з атомної енергії Euratom кредити на модернізацію енергоблоків АЕС на загальну суму близько 600 млн євро у травні цього року.
За 19 років коефіцієнт використання встановленої потужності енергоблоків українських атомних станцій збільшився на 6,4%, а кількість порушень у роботі АЕС скоротилась у 6,5 разів.