Про дії і бездіяльність профспілки
Про дії і бездіяльність профспілки
17 липня відбулося засідання профкому первинної профспілкової організації ДСП «Чорнобильська АЕС», що діє у складі Атомпрофспілки України. На засіданні голова Атомпрофспілки Валерій Матов надав спілчанам інформацію про ситуацію в атомно-енергетичному комплексі, зокрема про хід підготовки до зустрічі з прем'єр-міністром України, про рішення, прийняті на колегії профільного Міністерства (відбулося 15 липня) та про вирішення постанов IV Пленуму ЦК Атомпрофспілки.
Особливу увагу було приділено питанням, що безпосередньо стосуються працівників Чорнобильської АЕС та зони відчуження: про порядок нарахування пільгових пенсій за Списком №1 для більшості осіб, які працюють у зоні відчуження. Насамперед про необхідні заходи для остаточного вирішення проблеми призначення та доставки пільгових пенсій для працівників підприємств зони відчуження. Ураховуючи той факт, що починаючи з 2006 року підприємства виробничо-господарського комплексу зони відчуження жодного разу не отримали з бюджету в повному обсязі коштів на покриття Пенсійному фонду України фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій і, як наслідок, не виконують з того часу, з незалежних від них причин, вимоги Закону, Пенсійний фонд України регулярно звертається до суду про стягнення зі згаданих суб’єктів господарювання заборгованості з відшкодування їх витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Валерій Матов зазначив, що ще до IV Пленуму ЦК Атомпрофспілки фахівці ЦК провели значну роботу і за допомогою депутатів змогли підготувати зміни до відповідного законопроекту.
13 червня 2014 року народним депутатом М. Рудьковським було зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (щодо виплати пенсій особам, які брали участь у роботах на території зони відчуження). Проект Закону України «Про внесення змін …» розроблено фахівцями Атомпрофспілки та ДСП ЧАЕС.
Валерій Матов доповів також про допомогу ЦК Атомпрофспілки фахівцям ДАЗВ (Державного агентства України з управління зоною відчуження) у роботі над подовженням терміну дії постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 № 831 «Про доплати особам, які працюють у зоні відчуження». Щоправда, постанова Кабміну вже значиться під № 964, адже вже тричі дію постанови Уряд подовжував. Дія останнього подовження завершується у 2014 році.
«Цей законопроект сьогодні проходить узгодження в комітетах Верховної Ради», поінформував Валерій Матов. Він також відзначив, що «є розуміння і підтримка у вирішенні цього питання серед фахівців Міністерства соціальної політики. Є надія і на розуміння Міністра екології та природних ресурсів України Андрія Мохника.
«Супротив зберігається поки що на рівні Міністерства фінансів, - з огляду на ситуацію в Україні, чиновники вважають порушення такого питання зараз «не на часі».
Разом з тим, і Валерієм Матовим і учасниками засідання, членами ППО ЧАЕС, було відзначено той факт, що безпосередньо профком первинної профспілкової організації Чорнобильської АЕС усунувся від вирішення згаданих питань, адміністрація ЧАЕС також не прикладає видимих зусиль.
«В усі складні періоди за нашої ініціативи організовувалися зустрічі з керівництвом галузі, відбувалися засідання профільного комітету ВР щодо вирішення згаданих питань інші заходи. Натомість, особливо протягом останнього півріччя, відсутня ініціатива перших керівників, як адміністрації ЧАЕС, так і профспілки ЧАЕС», сказав Валерій Матов. На засіданні було прийнято рішення ввести щотижневий письмовий звіт керівництва станції, зокрема що робиться для остаточного вирішення питань призначення та доставки пільгових пенсій та щодо доплат особам, які працюють у зоні відчуження.
«Ми, як профспілка, завжди готові підставити плече, в міру діапазону нашого впливу озвучувати на всіх владних рівнях проблеми, які провалюють фінансове становище підприємств і зачіпають трудові інтереси працівників ЧАЕС і зони відчуження. Та на сьогодні профком ППО ДСП ЧАЕС намагається вимагати звітності про виконану роботу ЦК Атомпрофспілки в односторонньому порядку (дане засідання профкому ППО ЧАЕС та звіт на ньому голови Атомпрофспілки відбулися також за його ініціативи). Натомість, повністю відсутня звітність господарника, що, зрештою, відмічали і деякі члени профкому ППО ДСП ЧАЕС, з чого можна зробити висновки, що така робота або не проводиться, або про неї не надається інформація. Ситуація, що склалася, не відповідає соціальним засадам: профспілка й адміністрація мають бути соціальними партнерами у вирішенні соціально-виробничих питань, якщо йдеться про соціальне партнерство».
Прес-центр Атомпрофспілки