Кількість порушень у роботі АЕС Росії є вищою
Кількість порушень у роботі АЕС Росії перевищує українські показники
Останнім часом від політикуму й засобів масової інформації Російської Федерації надходить безліч коментарів про сумнівну безпеку українських атомних станцій, де нібито кількість аварій та аномальних подій зашкалює. Представники деяких українських ЗМІ та певні політики, користуючись нагодою, поширюють неправдиву інформацію. Варто зазначити, Державна корпорація з атомної енергетики Росії «Росатом» ситуацію не коментує.
З метою спростування недостовірної інформації, демонструємо порівняльну характеристику щодо порушень у роботі АЕС енергоблоків України й Росії за останні п’ять років.
З графіку видно, що в 2011 - 2015 роках загальна кількість порушень у роботі АЕС Росії значно перевищує кількість порушень у роботі АЕС України. Для порівняння, наведемо графік з даними кількості порушень на один енергоблок.
Відповідно до графіку кількість порушень на один енергоблок в Російській Федерації (за виключенням 2015 року, де показники майже однакові) у 1,5-2 рази перевищує українські показники.
За інформацією річного звіту концерну «Росенергоатом» загалом в 2015 році на російських атомних станціях трапилось 35 порушень, з них 3 - класифіковані рівнем 1 за шкалою INES (що є міжнародним інструментом, призначеним для інформування громадськості про значимість для безпеки ядерних і радіологічних подій):
08.04.2015 – на блоці №3 Білоярської АЕС,
10.06.2015 – на блоці №2 Курської АЕС,
22.12.2015 – на блоці №2 Калінінської АЕС.
Крім того, 09.02.2015 на Ростовській АЕС трапилась пожежа; 25.06.2015 – загоряння на Калінінській АЕС.
У 2015 році всі 15 порушень на енергоблоках АЕС України за шкалою INES були класифіковані рівнем «нижче шкали/рівень «0» (не суттєво для безпеки).
Держатомрегулювання звертається до
представників політикуму та ЗМІ Росії з проханням більше уваги приділяти
власній статистиці порушень в роботі атомних станцій та не поширювати
безглуздих повідомлень щодо ймовірної ядерної катастрофи в Україні.
Джерело: Держатомрегулювання