Кузнецовські медики відвідали РАЕС
Кузнецовські медики відвідали РАЕС
Медичні працівники Державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина №3» м. Кузнецовська побували з ознайомлювальною екскурсією на Рівненській атомній електростанції. Лікарі відвідали машинний зал та блочний щит управління енергоблоку №4 – наймолодшого атомного блоку в Україні. Екскурсію було приурочено до ювілейної дати. Рівно 25 років тому, 17 січня 1989 року, Рівненська АЕС вперше була відкрита для екскурсій. З тих пір на РАЕС ведеться активна і систематична робота з громадськістю, а кількість екскурсантів з кожним роком тільки зростає.
За словами керівника відділу зв’язків з громадськістю УІтаЗГ Валентини Дукач, лише торік на Рівненській АЕС було проведено 365 екскурсій для понад 3400 осіб. Близько половини з них – учні загальноосвітніх закладів міста та регіону. Більшість екскурсій проводилися в інформаційному центрі РАЕС «Полісся», а також у навчально-тренувальному центрі та на об’єктах автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки. Окрім того, у 2013-му було проведено два прес-тури для представників засобів масової інформації Волинської та Рівненської областей.
Нинішня екскурсія відбулася за ініціативи медиків. Як зазначив у коментарі начальник ДЗ СМСЧ-3 Олександр Коцюбинський, найближчим часом побувати на РАЕС мають ще три групи лікарів.
- Наш колектив безпосередньо пов’язаний з Рівненською АЕС у сфері охорони здоров’я, - зауважив О.Коцюбинський. – Лікарі закладу регулярно проводять медичні огляди працівників РАЕС, є членами бригад аварійного реагування. Власне кажучи, медико-санітарна частина працює для того, аби вчасно та якісно надавати медичну допомогу працівникам атомної станції, членам їх родин, мешканцям Кузнецовська. Тому ми вдячні за можливість побувати на РАЕС, побачити, як працюють атомники, та на власні очі переконатися, що безпека станції – у надійних руках.
- Ми у захваті від екскурсії, адже побували на РАЕС вперше, - доповнює лікар-хірург, завідувач операційного відділення СМСЧ-3 Наталія Кучерук. – Вражають масштаби, обсяги роботи, складна техніка, обладнання. Упевнена, щоб усе це освоїти, потрібно багато знань та зусиль. Тому ми дякуємо тим людям, які працюють на РАЕС, надійно її експлуатують та забезпечують наш добробут.
Інтерес громадськості до атомної енергетики з’явився після Чорнобильської катастрофи. Її уроки засвідчили необхідність та важливість своєчасного інформування населення про роботу АЕС, довіри до атомної енергетики в цілому. У 1988 році Рівненська АЕС стала першою у Радянському Союзі атомною станцією, на якій була проведена місія OSART МАГАТЕ. З 17 січня 1989 року – РАЕС відкрита для екскурсій.
За матеріалами відділу зв’язків з громадськістю РАЕС