Торік ЗАЕС відвідали 142 делегації з 14 країн
У 2012 році Запорізьку АЕС відвідали 142 делегації з 14 країн
У 2012 році Запорізьку АЕС відвідали 142 делегації з 14 країн: Німеччини, Росії, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції, Словаччини, США, Італії, Польщі, Англії, Голландії, Норвегії, Фінляндії. Про це повідомило Міненерговугілля.
У рамках міжнародного співробітництва у сфері атомної енергетики ЗАЕС здійснює цілу низку проектів серед них: участь станції у міжнародних програмах, запропонованих МАГАТЕ, ВАО АЕС МЦ та іншими міжнародними організаціями. На Запорізькій АЕС реалізуються проекти міжнародної технічної допомоги програми TACIS, МАГАТЕ та технічної допомоги урядів окремих країн. ЗАЕС має з зарубіжними партнерами договірні відносини на комерційній основі.
Забезпечення безпечної експлуатації атомної станції на всіх етапах життєвого циклу є головним завданням Запорізької АЕС, тому станція широко використовує інформаційні матеріали та безпосередню допомогу міжнародних організацій, таких як ВАО АЕС і МАГАТЕ. Величезне значення має досвід різних країн світу у вирішенні виробничих завдань.
Триває плідне співробітництво ЗАЕС та МАГАТЕ. У рамках виконання «Угоди між Україною та МАГАТЕ про застосування гарантій у зв'язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї» на ЗАЕС протягом 2012 року проведено 24 інспекції МАГАТЕ тривалістю 147 днів. Мета даних інспекцій полягала у перевірці виконання умов вищезазначеної угоди на енергоблоках станції, включаючи контроль ядерного палива, проведення відповідних вимірювань, модернізацію програмного забезпечення обліку та контролю ядерних матеріалів. Фахівці Запорізької АЕС беруть участь у зустрічах за проектами МАГАТЕ і на інших станціях України.
Уже більш як двадцять років Запорізька АЕС є членом Московського центру Всесвітньої асоціації операторів, які експлуатують атомні електростанції, основна мета якої полягає у максимальному підвищенні безпеки та надійності експлуатації атомних електростанцій за допомогою обміну інформацією і стимулювання зв'язків, порівнянь і змагань серед її членів. Запорізька АЕС щорічно бере участь у програмі партнерських перевірок ВАО АЕС, підтримуючи дану програму.
З 4 по 20 жовтня 2012 року на Запорізькій АЕС проходила партнерська перевірка ВАО АЕС. Перевірка проводилася за 10 напрямами, такими як експлуатація, ремонт, хімія, радіаційний захист тощо. У якості експертів виступали представники Росії, Угорщини, Ірану, Франції, Болгарії, США, Індії та Вірменії.
Також на ЗАЕС успішно реалізуються проекти TACIS у рамках допомоги щодо поставки обладнання. Зараз вони перебувають на різних етапах реалізації. Триває робота за проектом TACIS U1.05.07 А «Створення національного центру підготовки ремонтного персоналу». У 2012 році на Запорізькій АЕС було проведено дев'ять зустрічей з питань реалізації цього проекту.
«Співпраця з іншими країнами і зарубіжними партнерами – невід'ємна частина діяльності Запорізької АЕС. Міжнародні зв'язки є ефективним способом підвищення безпеки та надійності експлуатації станції, що дають змогу отримувати новітні розробки і технології, упроваджувати ноу-хау і використовувати найсучасніше обладнання», – зазначив генеральний директор ЗАЕС В'ячеслав Тищенко.
Довідка. Запорізька АЕС – найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6 000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн. кВт кожен. Перший енергоблок було введено в експлуатацію у 1984 році, другий - у 1985 р., третій - у 1986 р., четвертий - у 1987 р., п'ятий - у 1989 р., шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику України зріс з 2 до 22%.
В останні роки станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, і більше 22% від загального виробітку електроенергії в країні. За час експлуатації Запорізька АЕС виробила понад 913 млрд кВтг електроенергії.