Нардеп відвідала Южно-Український енергокомплекс
Наприкінці минулого тижня, 24-25 жовтня, Южно-Український енергокомплекс відвідала депутат Верховної Ради України IX скликання, член комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Анна Скороход. «За атомною енергетикою майбутнє. Нам не треба її відкидати. Нам треба її розвивати і давати їй більше можливостей для того, щоб Україна була самостійною і енергетично незалежною», - переконана народна обраниця.
Знайомлячи народного депутата зі своїм підприємством, атомники організували їй відвідини машинних зал першої та другої черг АЕС, блочних щитів керування другого та третього енергоблоків, а також робочого місця начальника зміни атомної станції. На будівельному майданчику бризкальних басейнів вона побачила як втілюється в життя проєкт реконструкції системи технічного водопостачання АЕС. Його реалізація дозволить уникнути втрат виробітку електроенергії на ЮУАЕС через високу температуру циркуляційної води. По завершенні будівництва буде повністю знято обмеження потужності южно-українських енергоблоків, викликані недостатньою охолоджувальною здатністю Ташлицького водосховища в жаркі та посушливі літні періоди.
Побувала гостя і на Ташлицькій ГАЕС, де ознайомилася з роботою двох нині діючих гідроагрегатів та з перебігом будівництва третього. Побачила також позначку берегової лінії, до якої має піднятися рівень Олександрівського водосховища, щоб наповнити водою пониззя Південного Бугу та забезпечити водокористування в період літньої межені.
У програмі візиту було відведено час на соціальну сферу. Анна Скороход відвідала об’єкти комбінату культурно-спортивних споруд ВП ЮУАЕС - спорткомплекс «Олімп» і Палац культури «Енергетик». На будівельному майданчику другої черги будинку №6 (вул. Дружби народів, Южноукраїнськ) їй доповіли про будівництво житла для працівників АЕС. Саме відсутність перспектив вирішення житлового питання є однією з вагомих причин падіння престижу професії атомника. Тож той факт, що до інвестпрограми компанії «Енергоатом» на 2020 рік вперше за останні роки включено видатки на добудову житлового будинку у місті атомників, надихає колектив.
«Я дуже вдячна за таку екскурсію і за такі дані, які я побачила вже не на папері, а вживу. Ви знаєте, воно вражає, - підсумувала побачене та почуте Анна Скороход. – Що ж до озвучених сьогодні проблем, то, перш за все, це фінансові питання, які є в усіх сферах української економіки. Сьогодні ми спілкувалися з приводу того, які є пропозиції і які є можливості. І я так само сподіваюсь, що Кабінет Міністрів відреагує на наші звернення, на наші зведені дані, вони допоможуть і зменшити кредиторську заборгованість, і все-таки добудувати ті об’єкти, які можуть давати Україні шалені кошти. Думаю, ми зі своїми колегами докладемо всіх зусиль для цього».
Докладніше на сайті: ВП ЮУАЕС