Енергоатом» обговорив співробітництво з МАГАТЕ
У Відні, де делегація Енергоатома на чолі з президентом компанії Юрієм Недашковським брала участь у 63-ій Генеральній конференції Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), відбулося обговорення Програми технічного співробітництва між НАЕК «Енергоатом» та Міжнародною агенцією з атомної енергії (МАГАТЕ) на 2020-2021 роки. Розглянули програму технічного співробітництва між Енергоатомом та МАГАТЕ на 2020-2021 роки представники двох відомств, директор з міжнародного співробітництва Енергоатома Микола Кухарчук та програмний офіцер по Україні Департаменту технічного співробітництва МАГАТЕ Катерина Дюфрен.
НАЕК «Енергоатом» ініціював відкриття національного проекту UKR2018003 «Підвищення рівня експлуатаційної безпеки на АЕС України», головна мета якого – вдосконалення експлуатаційної безпеки АЕС України шляхом проведення міжнародних експертних місій МАГАТЕ. Серед заходів проекту передбачено проведення експертної місії з оцінки експлуатаційної безпеки (OSART), пост-місії на Запорізькій АЕС та проведення експертної місії з оцінки безпеки довгострокової експлуатації (SALTO) на енергоблоці №3 Южно-Української АЕС.
Метою проекту також є вдосконалення існуючих баз даних АЕС України із досвіду експлуатації на основі кращої міжнародної практики, навчання персоналу АЕС України існуючим у світовій практиці методам оцінки значних ризиків для подій низького рівня та їх потенційного впливу на безпеку.
Окрім проекту UKR2018003 до Програми технічного співробітництва України та МАГАТЕ на 2020-2021 роки було також включено проект з підтримки українських установ і організацій у сфері поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим ядерним паливом, а також зняття ядерних установок з експлуатації, включаючи радіоекологічний моніторинг.
За матеріалами НАЕК «Енергоатом»