Автомобілісти РАЕС святкують професійне свято
Щороку в останню неділю жовтня в Україні відзначається День автомобіліста і дорожника. Понад 40 років на Рівненській АЕС функціонує транспортний цех (ТрЦ) – один із перших підрозділів електростанції. Сьогодні персонал цеху нараховує півтисячі працівників за 53-ма професіями. Впродовж останніх років кадровий склад підрозділу оновлюється, приходить молодь віком від 30-40 років. В ТрЦ постійно ведеться робота щодо підвищення кваліфікаційних рівнів персоналу: підвищення класності та розрядів. Одним із напрямків такої роботи є конкурси професійної майстерності.
Впродовж року ТрЦ РАЕС забезпечує усі підрозділи електростанції необхідним вантажним, легковим, залізничним та спеціальним транспортом, автобусами, тракторами, самохідними і вантажопідіймальними механізмами. Окрім транспортного обслуговування, персонал цеху здійснює подачу і прибирання залізничних вагонів, зокрема надає послуги маневрових і буксирувальних робіт залізничним транспортом, а також ремонт і техобслуговування автотранспортних засобів.
«Працівники цеху успішно виконують заявки підрозділів підприємства з перевезення працівників, техобслуговування чи доставки необхідного обладнання та матеріалів для безперервної роботи енергоблоків», - зауважив начальник ТрЦ РАЕС Сергій Таякін.
Традиційно до професійного свята – Дня автомобіліста та дорожника України серед водіїв транспортного цеху РАЕС відбувся конкурс професійної майстерності без вікових обмежень. Метою його проведення є удосконалення знань і майстерності водіїв у забезпеченні безпеки дорожнього руху, правил технічної експлуатації, правил охорони праці та пожежної безпеки; дотримання транспортної дисципліни, якості перевезень і культури обслуговування; зростання продуктивності праці та розвитку культури безпеки персоналу транспортного цеху; розвиток зацікавленості персоналу підрозділу у підвищенні рівня своєї підготовки; виявлення перспективних працівників підрозділу та підвищення ролі та популяризації професії водія; виховання у молодих водіїв особливого ставлення до своєї професії.
Учасниками цьогорічних змагань стали десятеро водіїв, серед яких не лише молоді та перспективні, а й досвідчені водії зі стажем. Журі, яке оцінювало конкурсантів очолив заступник генерального директора РАЕС з управління інфраструктурою Роман Гошовський.
Під час перших двох етапів конкурсу (із чотирьох запланованих), які стосувались теоретичної підготовки, оцінювалось знання водіями правил дорожнього руху, діючих нормативних актів у галузі автомобільних перевезень, основ будови, технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, а також охорони праці та пожежної безпеки. На виконання всіх 30-ти теоретичних питань відводилось 30 хвилин.
В ході наступних двох – практичних етапів водії демонстрували власні навики водіння автотранспортного засобу, виконуючи десять фігур: «змійка», «заїзд на стоянку», «тунельні ворота», «колія», «естакада», «складний розворот», «паркування в обмеженому просторі», «буксирування автомобіля», «стоп» та «дії водія під час ДТП». Крім того, виконуючи останню з фігур необхідно було виконати завдання з надання домедичної допомоги – за допомогою гнучкої шини зафіксувати умовному потерпілому перелом верхньої кінцівки.
Як зазначив Сергій Таякін, родзинкою цьогорічного конкурсу стало те, що учасники напередодні фігурного катання на легковому автомобілі ВАЗ-2109 мали можливість продемонструвати свою водійську майстерність на власних авто. В цілому усі конкурсанти впоралися із практичними завданнями дуже добре. Найбільше увага акцентувалась на якості виконання поставлених завдань.
У підсумку результатів усіх чотирьох етапів переможцем конкурсу став Іван Мороз, який і минулоріч був першим у змаганнях. Срібло дісталось Ігорю Матвійчуку, а почесне третє місце – Олександру Шулипі. Слід зазначити, що усі призери працюють у ТрЦ Рівненської АЕС більше трьох років.
«Цього року я вже втретє поспіль беру участь у конкурсі профмайстерності. На жаль, у минулому та позаминулому роках я не зайняв жодного призового місця, проте ось нарешті я став третім. Конкурс пройшов на позитивній хвилі. Тішуся результатом, оскільки це вже певний рівень особисто для мене, показник моїх знань і навиків. Участь у конкурсі є цікавим досвідом. На мою думку, вони є необхідними, оскільки мотивують удосконалюватись. І надалі я обов’язково буду брати участь», - прокоментував Олександр Шулипа.
Кореспондент прес-центру РАЕС Анна Мохнар
Фото Надії Тимофєєнко та учасників конкурсу профмайстерності