Пропозиції профспілки проігноровано!
Протягом декількох місяців фахівці Атомпрофспілки, ДП «НАЕК «Енергоатом», ДП «СхідГЗК», інших підприємств атоменергопрому та зони відчуження продовжували працювати над проектом Методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, адже членами нашої профспілки у переважній більшості є працівники об’єктів з особливим режимом роботи, перелік яких визначений постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 року № 973.
Ці підприємства відрізняються багатьма дуже небезпечними та шкідливими факторами, які завдають велику шкоду здоров’ю людини. Недарма левова частина працівників цих підприємств має право на пільгову пенсію, встановлення якої залежить, зокрема, від якісно проведеної атестації робочих місць за умовами праці.
Наприкінці листопада цього року до Атомпрофспілки на погодження від Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні надійшов остаточний проект цих Методичних рекомендацій.
Та тут і з’ясувалося, що вся багатомісячна робота виявилася марною, адже із надісланих на адресу ФПУ пропозицій листом № 06/300 від 01.08.2017 на 16 аркушах, які були опрацьовані нашими фахівцями разом з фахівцями Мінсоцполітики України, Інституту медицини праці, Інституту радіаційного захисту, не враховане жодне.
Крім того, проігнорована також пропозиція профспілки стосовно проведення окремих нарад з представниками Міністерства соціальної політики та інституту охорони праці із залученням відповідних фахівців підприємств зони відчуження, адже їх специфіка у запропонованому проекті Методичних рекомендацій зовсім не врахована.
Виходячи з цього, Атомпрофспілкою 01.12.2017 до СПО об’єднань профспілок направлено листа з категоричним запереченням проти прийняття цього проекту Методичних рекомендацій в запропонованому вигляді та направлені напрацьовані фахівцями пропозиції до проекту Методичних рекомендацій для врахування на 14 арк.
Фахівець ЦК Атомпрофспілки
В. Сіпєєв