Хорватські профспілки підтримують українські
Хорватські профспілки громадського обслуговування підтримують протест українських профспілок проти неправомірної реформи трудового законодавства.
Хорватські членські організації ЕФПОО послали чіткий посил Європейській комісії та їх уряду, який на сьогодні головує в Раді міністрів. Працівникам потрібна більш висока заробітна плата. Заробітна плата в Хорватії занадто низька, щоб зупинити хвилю міграції. Багато галузей, такі як охорона здоров'я та догляд, стикаються з нестачею персоналу. Мінімальна заробітна плата в Хорватії повинна бути підвищена до 60% від середньої заробітної плати. І найголовніше, уряд повинен сприяти створенню відповідної атмосфери для проведення колективних переговорів. Державне фінансування не повинно спрямовуватися компаніям, які ухиляються від сплати податків або не мають колективних угод. Від Європейської комісії очікуються більш конкретні дії щодо сприяння укладанню колективних договорів.
Хорватські профспілки громадського обслуговування обговорювали з Генеральним секретарем ЕФПОО консультаційний документ Європейської комісії з мінімальної заробітної плати. Цей документ не відповідає очікуванням працівників, які не бачать переваг членства в ЄС, оскільки заробітна плата підтримується на низькому рівні роботодавцями, які залучають низькооплачувану робочу силу з інших країн і не діляться плодами зростання продуктивності праці і прибутку з працівниками. Незважаючи на риторику уряду про підтримку соціального діалогу, на практиці виникає багато труднощів.
Генеральний секретар ЕФПОО зустрівся з профспілками, щоб обговорити пріоритети головування Хорватії в Раді міністрів і те, як профспілки могли б працювати разом для просування свого порядку денного. Ми обговорили фінансування громадських послуг, державні інвестиції в охорону здоров'я, інфраструктуру та інші громадські послуги, «Зелений курс» і «Справедливий перехід», гендерну рівність та посилення голосу профспілок через органайзінг і залучення нових членів. Працівники стикаються з приватизацією та аутсорсингом, і деякі державні інститути вихід бачать в державно-приватному партнерстві. Відбувся обмін прикладами проведення кампаній проти таких пропозицій. Профспілки відзначили успіх петиції про блокування урядових пропозицій про підвищення пенсійного віку до 67 років, що стало результатом спільної діяльності профспілок в Хорватії.
Профспілки також скористалися можливістю, щоб висловити свою солідарність з українськими працівниками і їх профспілками, які борються з урядом, що приступив до реформування Трудового кодексу, бо вважають, що призведе до ліквідації захищеності працівників і ослаблення профспілок. Хорватські профспілки будуть підтримувати роботу ЕФПОО з надання впливу на Верховну Раду. Солідарність важлива для створення дійсно бойового профспілкового руху, аби протистояти тиску корпорацій і їх прихильників в уряді.