Профспілковий Трудовий Кодекс - на «народний»!
4 листопада ц.р. відбулося засідання Спільного представницького органу профспілок, на якому члени СПО проаналізували хід виконання рішень попереднього зібрання від 23 жовтня. Це дії всеукраїнських профспілок та репрезентативних профспілкових об’єднань, спрямовані на підтримку в суспільстві та народними депутатами у Верховній Раді проекту народного Трудового кодексу України, підготовленого робочою групою з представників СПО об’єднань профспілок, проведені заходи організаційного характеру та ресурсного забезпечення, інформаційно-роз’яснювальної роботи в трудових колективах і ЗМІ.
Мова йшла про принципове відстоювання позиції профспілок щодо змін до законодавства про працю, а також «червоні лінії», які не можна дозволити опонентам від влади перетнути у новому ТК, аби не допустити звуження прав працівників.
Учасники висловили принциповість і рішучість щодо подальшого відстоювання проекту нової Трудової конституції в інтересах українського народу. Було запропоновано провести додаткові заходи для внесення схваленого СПО законопроекту суб’єктами законодавчої ініціативи для розгляду в парламенті, звернутися до Президента України, Прем’єр-міністра, народних депутатів, організувати інформаційно-роз’яснювальну роботу на місцях, залучити до цієї роботи профспілковий актив, регіональні та місцеві ЗМІ, звернутися за підтримкою до простих людей. Виступаючи перед присутніми Голова СПО Григорій Осовий наголосив, що «… у нас має бути єдина лінія оборони і позицію профспілок щодо змін до трудового законодавства потрібно донести до усіх гілок влади».
Виступаючі на засіданні констатували, що загрози порушення трудових прав працівників та прав профспілок залишаються актуальними у зв’язку з відсутністю бажання влади налагодити конструктивний діалог з профспілками. Така ситуація потребує невідкладної консолідації зусиль всіх членів СПО об’єднань профспілок на боротьбу з так званою «лібералізацією» трудових відносин.
Члени СПО заявили про необхідність виступили широким фронтом проти намагань влади послабити захищеність працівників у таких галузях як освітня, охорони здоров’я, держслужба, АПК, вугільна тощо. З цією метою профспілки готові до проведення потужних акцій протесту, а також Маршу гідності «ЗА ТРУДОВІ ПРАВА».
На засіданні було рішуче засуджено законодавчі ініціативи, спрямовані на «одержавлення» Фонду соціального страхування України та фактичне відлучення профспілкової сторони і роботодавців від участі в його управлінні.
Члени СПО підтримали Звернення з цього приводу до застрахованих осіб Голови правління ФСС Володимира Саєнка. А також пропозиції щодо
підготовки і внесення через суб’єктів законодавчої ініціативи до парламенту власного законопроекту, який би передбачав управління ФСС на двосторонній основі роботодавцями і профспілками.