Проект Генеральної угоди схвалено
Проект Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019 – 2021 роки схвалено на засіданні СПО репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні 11 березня ц.р.
Документ прийнято з невід’ємним додатком - «Переліком неузгоджених Сторонами положень Генугоди», за якими буде продовжено переговори, а за їх результатами проводитимуться регулярні звіти.
Інформуючи про роботу, що передувала цьому рішенню, перший заступник Голови СПО об'єднань профспілок, заступник Голови ФПУ Олександр Шубін зазначив, що від попереднього засідання СПО профспілок було проведено додаткові консультації по окремих пунктах нової Генугоди. Він також нагадав, що на минулому засіданні 25 березня ц.р. рішення СПО з цього питання було взяте за основу.
Голова СПО об'єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий наголосив на результативності переговорів по Генугоді, які тривалий час вела комісія представників від профоб’єднань - членів СПО, завдяки чому на сьогодні створено площадку для подальшої спільної роботи сторін соціального партнерства і профспілки повинні проявити свою силу та наполегливість на шляху виконання вимог нової Генеральної угоди.
Було зазначено, що проект нової Генеральної угоди 9 квітня ц.р. був підтриманий більшістю голосів керівників профоб'єднань – суб’єктів Угоди про утворення СПО об’єднань профспілок, які рекомендували документ до підписання і від профспілкової Сторони делегували право підписати Генеральну угоду на новий строк Голові СПО об’єднань профспілок Григорію Осовому.
Ними також було запропоновано у переліку всеукраїнських об’єднань профспілок та їх членських організацій – суб’єктів Генеральної угоди зазначити прізвища, ім’я та по батькові голів національних профоб'єднань і виключити з цього переліку Федерацію профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, як профоб’єднання, у якого закінчився термін репрезентативності.
Учасники засідання СПО об’єднань профспілок з цим погодились та ухвалили відповідне рішення, яким дали згоду на укладення Генеральної угоди на 2019-2021 рр.
Окремим рішенням, прийнятим на засіданні, - «Про суб’єктний склад СПО об’єднань профспілок на національному рівні» - Федерацію профспілок працівників малого та середнього підприємництва України виключено із складу СПО об'єднань профспілок, що пов’язано із закінченням терміну дії статусу цього профоб'єднання, як репрезентативного.Про це засвідчили висновки Мандатної комісії СПО об’єднань профспілок та інформація Національної служби посередництва і примирення.
НСПП у офіційному листі до СПО профспілок підтвердила закінчення терміну дії виданого нею 18 березня 2014 року Свідоцтва про відповідність критеріям репрезентативності на національному рівні Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України.
При цьому було зазначено, що згідно зі ст. 7 Закону України «Про соціальний діалог в Україні», підтвердження репрезентативності суб'єктів сторони профспілок та сторони роботодавців здійснюється один раз на п'ять років. Проте станом на кінець березня 2019 року Федерація професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва не зверталася до НСПП для підтвердження своєї репрезентативності на національному рівні.
У зв’язку із цим Секретаріату СПО об'єднань профспілок доручено підготувати та внести на наступне засідання проекти рішень про внесення змін до робочих органів СПО об'єднань профспілок.