14 грудня – День ліквідатора
14 грудня в Україні відзначають пам'ятну дату - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
26 квітня 1986 року, 33 роки тому, сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа - Чорнобильська аварія. Багато ліквідаторів наслідків аварії заплатили своїми життями і здоров'ям, аби аварію було локалізовано.
30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим енергоблоком, а через два тижні, 14 грудня, головна газета КПРС «Правда» та інші центральні видання СРСР опублікували повідомлення ЦК КПРС і Ради міністрів про те, що державною комісією було прийнято в експлуатацію комплекс захисних споруд четвертого енергоблоку ЧАЕС. Саме дата публікації цього повідомлення, після прочитання якого країна змогла зітхнути спокійно, і стала «Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС».
Двадцять років по тому, 10 листопада 2006 року, Президент України Віктор Ющенко підписав Указ N 945/2006 про заснування цієї пам'ятної дати на Україні – додання державного статусу Дню ліквідатора. В указі зокрема йдеться: «Встановити в Україні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
До речі, лише перші 5 тис. осіб з тих, хто ліквідовували аварію, офіційно стали називатися ліквідаторами, отримавши відповідні посвідчення. З 1992 року всім іншим видавали посвідчення постраждалих від чорнобильської катастрофи. Загалом у ліквідації катастрофи на ЧАЕС брали участь більш як 650 тис. осіб.