«Атомна галузь має стати пріоритетом в Україні»
Про проблеми атомної галузі говорила на майданчику Рівненської АЕС народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Вікторія Войціцька.
В рамках візиту 22 травня на Рівненську АЕС Вікторія Войціцька зустрілася з профактивом та керівництвом підприємства, відвідала інформаційний центр РАЕС «Полісся», поспілкувалася з учнями та викладацьким складом професійно-технічного училища РАЕС, побувала у Вараському міському центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.
Під час зустрічі з керівництвом та профспілковими активістами Рівненської АЕС народний депутат підкреслила, що атомна галузь, як ключова для розвитку України, повинна отримати належну увагу та підтримку з боку держави. «Атомна галузь – це не просто генерація електроенергії, це величезний, потужний потенціал для розвитку усієї країни. Атомна енергетика має стати пріоритетом №1 в Україні, бо це можливість бути успішною і розвиненою країною», - наголосила В. Войціцька.
Нардеп також окреслила низку питань, які, на її думку, мають бути терміново вирішені Кабінетом Міністрів України, зокрема питання повного фінансування соціально-економічної компенсації ризику проживання громадам у зонах спостереження АЕС, а також забезпечення бездефіцитного функціонування НАЕК «Енергоатом».
Нардеп висловила впевненість, що державна політика щодо фінансування атомної галузі за залишковим принципом повинна змінитися, також має бути переглянутий у бік збільшення «атомний» тариф для забезпечення реалізації програм підвищення рівня безпеки енергоблоків. «Є певні сподівання, що впровадження нового ринку електроенергії сприятиме наповненню бюджету Енергоатома, але на сьогодні є ризик відтермінування на рік початку дії цього проекту. Завадою на цьому шляху є й питання боргу перед Енергоатомом, що накопичувався протягом останніх двох десятиліть. Вирішення цього питання потребує втручання кількох гілок влади, як Кабміну, ВРУ, так і нової адміністрації Президента, які спільно, у конструктивному діалозі мають знайти оптимальне рішення», – зауважила Вікторія Войціцька.
Порушувалося й питання щодо добудови соціальних об'єктів міста-супутника Вараш, як елементів соціальної відповідальності перед громадою містоутворюючого підприємства – Рівненської АЕС. Вирішення їх народний депутат бачить в об'єднанні зусиль громади міста з керівництвом РАЕС та Компанії.