Atomic marathon-2019
З 31 жовтня по 3 листопада у Києві проходив XV Форум Організації молоді Атомпрофспілки – «Atomic marathon 2019». З минулого року захід носить ім’я Олександра Юркіна, одного з засновників Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України і першого очільника Атомпрофспілки, ідеолога створення в профспілці молодіжної організації.
Відкриваючи Форум, Голова Атомпрофспілки Валерій Матов та заступник Голови Атомпрофспілки Олексій Лич наголосили на особливій ролі профспілкової молоді у підтримці престижності роботи в атомній енергетиці, важливості залучення до роботи у галузі молодих працівників, збереження соціальних гарантій. Регіональний представник Глобального союзу IndustriALL Вадим Борисов акцентував на значенні участі молоді у сучасному міжнародному профспілковому русі з огляду на старіння профспілкових кадрів. Він відзначив, що «питання залучення до руху молоді – найприорітетніше завдання профспілок в усьому світі».
«На жаль, коли було проведено перевірку роботи усіх членських організацій ФПУ, усього їх 69, з’ясувалося, що така робота проводиться недостатньо, - сказав заступник Голови ФПУ Євген Драп'ятий. – Але приклад Атомпрофспілки наштовхнув нас на пожвавлення цього процесу. У цьому місяці ми провели перше засідання Президії Федерації профспілок України, де добилися для молоді деяких результатів: буде внесено у статут ФПУ положення про необхідність пропорційного представлення молоді в усіх виборних органах».
На початку Форуму, за результатами Фотоконкурсу Організації молоді Атомпрофспілки, відбулося відзначення переможців у чотирьох тематичних розділах. Було нагороджено молодих профлідерів Грамотою Президії ЦК Атомпрофспілки за вагомий внесок у розвиток Організації молоді Атомпрофспілки, нагородами від ДП НАЕК «Енергоатом» - за сумлінну працю молодих активістів.
Цьогорічний захід відрізнявся чіткою організацією та надзвичайною тематичною насиченістю, широкою експертною представленістю.
У формі панельних дискусій (представлені доповіді супроводжувалися питаннями і відповідями) відбулося обговорення стану атомної галузі. Експерти ДП НАЕК «Енергоатом» розповіли про роботу Компанії в умовах нової моделі енергоринку, про перебіг реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна – ЄС», про державне регулювання у сфері використання ядерної енергетики України тощо.
У рамках заходу відбувся флешмоб Східної об’єднаної організації профспілки у зв’язку із загрозою зупинки СхідГЗК. Колеги-промисловці отримали підтримку атомників.
Окрему панельну дискусію було присвячено досвіду роботи з молоддю профспілок Білорусі. Представниками білоруських профорганізацій було презентовано інформацію про роботу активу, профспілкові проекти. Про свої проблеми і здобутки розповіли українські профосередки.
У центрі Форуму стало обговорення «Неоліберального проекту» Трудового кодексу України. Заступник Голови Атомпрофспілки Павло Прудніков, заступник Голови Профспілки працівників нафтової і газової промисловості Сергій Українець ознайомили присутніх з неоліберальними тенденціями з боку певних сегментів нової влади, відзначали неприпустимість запланованого владою перекосу у трудовому законодавстві у бік бізнесу та поінформували про заходи, які готують у зв’язку з цим профспілки.
Були озвучені проблеми та досягнення профспілок Субрегіональної організації IndustriAll та EPSU. Про основні тенденції глобального профспілкового руху розповів керівник Управління з міжнародної роботи апарату ФПУ Василій Шилов.
Регіональний представник Глобального союзу IndustriALL Вадим Борисов, Національний координатор Міжнародної організацій праці в Україні Сергій Савчук поінформували про проблеми та глобальні виклики в країнах ЄС, що спричинили тенденції до поглиблення соціальної нерівності. Сергій Савчук розповів про основні заходи МОП, зокрема ювілейну конференцію, присвячену 100-літтю МОП, перспективну політику міжнародної організації, реалізацію в Україні її Конвенцій. Зокрема, Конвенцію МОП щодо запобігання насильства і домагання на робочому місці.
Гендерній політиці України було присвячено цілий блок виступів експертів. Докладну інформацію про ці й інші доповіді буде надано пізніше.
У рамках Форуму відбулися тренінги та майстер-класи, було організовано «живу бібліотеку» - безпосереднє спілкування учасників заходу з авторитетами в галузі, відбулося засідання Центральної ради ОМА. На засіданні було підбито підсумки роботи ОМА у поточному році та затверджено план заходів на наступний, ювілейний для ОМА рік, - у 2020 році виповниться 20 років Молодіжній організації Атомпрофспілки.