Южноукраїнці приєдналися до світового флешмобу
Южноукраїнці приєдналися до світового флешмобу #22PushupChallenge
27 січня на пристанційному майданчику Южно-Української АЕС пройшов флешмоб «22 віджимання впродовж 22 днів». Колектив енергокомплексу та особовий склад військової частини 3044 Національної гвардії України, що несе охорону та оборону об'єктів ВП ЮУАЕС, - у цілому майже 80 осіб - приєдналися до міжнародного флешмобу #22PushupChallenge, покликаному привернути увагу до ветеранів, які брали участь у бойових діях, щоб підтримати їх моральний дух.
Южно-Українські атомники та військові прийняли естафету від Запорізької АЕС і передали її іншим військовим частинам Національної гвардії України, що забезпечують охорону та оборону об'єктів атомних станцій.
Заступник командира військової частини 3044 з роботи з особовим складом Ігор Моспан зазначає, що адаптуватися в суспільстві южно-українським військовим - учасникам АТО - допомагають штатні офіцери-психологи, а також соціальні центри. Вони проводять психологічну реабілітацію та надають всебічну підтримку бійців. «Згідно з Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», всі військовослужбовці, які мають статус учасника бойових дій із числа учасників АТО також отримують соціальні пільги в різних сферах обслуговування - охорони здоров'я, житлово-комунальній, транспортній. Для них передбачено пільги в трудовому законодавстві, виплата грошової допомоги та пенсій. Усі разом ці заходи підтримують бойовий дух наших військовослужбовців», - підкреслив він.
У військовій частині 3044 Національної гвардії України з охорони об'єктів Южно-Українського енергокомплексу статус учасника бойових дій мають 58 військовослужбовців. За словами заступника командира частини, в 2017 році бійці в/ч 3044 продовжать брати участь у Антитерористичній операції.
Додатково
Старт флешмобу пов'язаний з кампанією підтримки ветеранів війни та привертанням уваги до проблеми посттравматичного синдрому в учасників військових дій. 22 ветерани війни щодня кінчають життя самогубством - так роз'яснюється цифра в назві флешмобу. Йдеться про американських військових, і число 22 не варто сприймати як актуальні статистичні дані: таку кількість ветеранів, які наклали на себе руки, було згадано в американському державному звіті 2012 року, де також вказувалося, що до публічного використання цих даних необхідно підходити з обережністю, аби уникнути маніпуляцій. Проте, проблема існує, і 2013 року в Америці з'явився рух #22Kill, що нині й дав поштовх флешмобу.
В Україні люди підтримують воїнів АТО, які повернулися із зони бойових дій і мають посттравматичний синдром. До флешмобу приєдналися тисячі українців - правоохоронці, військовослужбовці та всі охочі.
Управління інформації та громадських зв'язків ЮУАЕС