На РАЕС обговорили питання корпоратизації
На РАЕС обговорили питання корпоратизації та підвищення заробітної плати атомникам
У рамках виробничої наради щодо змін в організаційній структурі Рівненської АЕС та з нагоди 42-ї річниці з дня створення первинної профспілкової організації (ППО) РАЕС на проммайданчику електростанції відбулось спільне засідання за участю представників Дирекції НАЕК «Енергоатом», адміністрації підприємства, фахівців інших АЕС України, профспілкового комітету Компанії та РАЕС.
Розпочалось засідання з привітання із річницею створення ППО РАЕС. Як зазначив голова первинної профспілкової організації РАЕС Іван Мельник, на сьогоднішній день членами Атомпрофспілки є 96% від загальної кількості працюючих на електростанції. На захисті їх інтересів впродовж 42-х років стоїть організація, яка з кожним роком стає міцнішою.
У ході зустрічі обговорено основні завдання профспілкового комітету Компанії, які вже виконані та ті, що знаходяться на стадії реалізації, а також плани на майбутнє. За словами голови профкому НАЕК «Енергоатом» Олексія Лича, завдяки переговорам з НКРЕКП з 1 листопада вдалося збільшити фонд оплати праці 2017 року на 220 млн. грн. Спільним рішенням профкому та адміністрації Енергоатома прийнято алгоритм розподілу даних коштів, тож кожен працівник Компанії, незалежно від посади та стажу, отримає одноразову матеріальну допомогу у розмірі 2 тис. грн. Окрім того, з 1 грудня поточного року тарифні ставки та посадові оклади для промислового і непромислового персоналу АЕС будуть збільшені на 10%. Щодо планів на майбутнє, то першочерговим завданням профкому Компанії на 2018 рік є наполеглива робота з підвищення заробітної плати енергетикам на 25%. Також голова ППО НАЕК «Енергоатом» має намір винести на обговорення питання щодо змін у «Положення про виплату винагороди за підсумками роботи за рік», а саме виключити такий пункт, як стажовий коефіцієнт.
Під час зустрічі жваво обговорювалось питання корпоратизації та подальший розвиток соціальної сфери. «Передачі об’єктів соцкультпобуту не буде до того часу, поки ми не пересвідчимось у тому, що органи самоврядування зможуть їх гідно утримувати, експлуатувати і надавати енергетикам якісні послуги. Профспілка Компанії вважає, що «цехи здоров’я та підготовки» повинні функціонувати на АЕС, але за умови прибутковості, - прокоментував Олексій Лич, - Процес корпоратизації контрольований. Профком Енергоатома бере участь у всіх засіданнях та переговорах, які проводяться за цим питанням. Великим плюсом впровадження корпоратизації є те, що Компанія самостійно зможе вирішувати багато питань, зокрема формувати фонд оплати праці. Безумовно, корпоратизація вимагатиме від нас певних змін, але впевнений, що атомники готові нести відповідальність, яка на них покладена та злагодженою роботою усього колективу будуть сприяти зміцненню Компанії і, отримуючи за свій труд гідну заробітну плату».
Також було озвучено проблемне питання останнього часу щодо відтоку кваліфікованих фахівців Компанії та невисокої зацікавленості молоді у працевлаштуванні в атомній енергетиці. «В енергетиці відсутній стимулюючий фактор для персоналу, що є проблемою на сьогодні, про яку ми повинні говорити і негайно вирішувати. Наслідки будуть відчутні вже через 10 років. Необхідно усунути всі фактори, які стримують зростання зарплати атомників. Наше завдання – активізувати усі сили для вирішення даного питання на усіх рівнях, включаючи депутатів Верховної Ради України», - зазначив директор з кадрів та соціальних питань НАЕК «Енергоатом» Григорій Муляр.
Як зауважив генеральний директор РАЕС Павло Павлишин, для подальшої безпечної та надійної експлуатації Рівненської АЕС, для забезпечення персоналу зарплатою достойного рівня, колективу електростанції потрібно згуртуватись та діяти спільно. «Енергетична галузь сьогодні не оцінена належним чином, проте недоліки потрібно шукати і в середині колективу. Ми повинні докласти максимум зусиль, аби виключити нещасні випадки на виробництві, непланові зупинення енергоблоків, удосконалити роботу як в експлуатації, так і в ремонті енергоблоків. Крім того, варто переглянути ставлення до посадових обов’язків. Якщо ми не змінимо підходи, в рамках корпоратизації працювати буде проблематично», - підсумував Павло Павлишин, - Щодо корпоратизації, то моя позиція незмінна – я є прихильником цього процесу. В умовах унітарного підприємства ми не зможемо надалі розвиватись, мотивувати персонал, закуповувати все необхідне для атомної електростанції».
Під час спільного засідання відбувся активний обмін думками між членами профактиву Рівненської АЕС, представниками Енергоатома та її профспілкового комітету.