Міненерговугілля і партнери з США обговорили ЦСВЯП
Міненерговугілля спільно з партнерами із США обговорили реалізацію проекту будівництва ЦСВЯП
8 червня 2017 року в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України пройшла зустріч із представниками американського банку «Bank of America Merril Lynch», корпорації закордонних приватних інвестицій (ОПІК) та Посольства США в Україні, під час якої було обговорено реалізацію проекту будівництва об’єкта «Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій», що впроваджується спільно з НАЕК «Енергоатом» та фінансовими установами, повідомляє урядовий портал.
«Будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива вітчизняних атомних електростанцій є одним із важливих елементів енергетичної незалежності нашої держави. Впровадження проекту є особливо актуальним в умовах агресії з боку РФ», - акцентувала увагу перший заступник Міністра Галина Карп, нагадавши присутнім, що 7 червня Уряд прийняв важливе рішення – схвалив проект будівництва ЦСВЯП.
Відповідаючи на запитання американських гостей щодо експортного потенціалу України, Галина Карп поінформувала також про роботу над проектом «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз», який планується на основі державно-приватного партнерства. Зокрема, повідомила про плани щодо проведення конкурсу із відбору партнера для реалізації проекту.
Щодо перспектив співпраці з реалізації проекту будівництва ЦСВЯП, директор департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міненерговугілля Григорій Плачков зазначив: «Цей проект особливий, бо Енергоатом виходить на фондовий ринок США». Він також зауважив, що співпраця з американським банком сприяє підвищенню рейтингу державної компанії як надійного партнера.
Присутня на зустрічі директор департаменту електроенергетичного комплексу Ольга Буславець зазначила, що відтепер Міненерговугілля приступає до глобальної роботи над розробкою вторинного законодавства для імплементації Закону. «На сьогодні в цілому вже напрацьовано близько 50% нормативно-правових актів, які потребуватимуть погодження та подальшого затвердження», - зазначила директор департаменту.
Під час реалізації Закону передбачається дворічний перехідний період. Повномасштабний ринок електроенергії запрацює з 1 липня 2019 року.
За словами Ольги Буславець, перед Міністерством наразі є основні завдання: реорганізація основних гравців ринку державного сектору, а саме реорганізація ДП «Енергоринок» та корпоратизація державних компаній НЕК «Укренерго» та НАЕК «Енергоатом».
Також, на прохання учасників зустрічі Ольга Буславець ознайомила з діями щодо дерегуляції на перехідний період після впровадження Закону та про підтвердження Законом гарантії держави щодо закупівлі в повному обсязі електроенергії з відновлювальних джерел.
Американська сторона повідомила про позитивну оцінку, надану експертами, з економічних та екологічних питань зазначеного проекту будівництва ЦСВЯП.
«Цей проект справді допоможе народу України», - підсумували американські колеги.