Профспілки насторожує дерегуляція
Профспілки насторожує дерегуляція в частині захисту працівників
18 грудня на засіданні Уряду, присвяченому питанням дерегуляції, Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий наголосив, що профспілки підтримують курс на дебюрократизацію і подолання корупції у сфері державного нагляду і контролю, але застерігають, аби послаблення тиску на бізнес не призвело до зменшення захисту працівників.
Профспілки насторожує скасування тих нормативно-правових актів, які спрямовані на забезпечення належного рівня охорони праці, створення гідних умов праці на підприємствах, санітарної і пожежної безпеки на робочих місцях.
Цифри свідчать про те, що на сьогодні від 5 до 7 тис. працюючих щорічно отримують травми на виробництві, наслідком чого стає інвалідність або професійні захворювання, нажаль, збільшується кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, що у значній мірі підриває трудовий потенціал країни.
Як підкреслив Григорій Осовий, окремі регуляторні акти дійсно є застарілими, й такими, що втратили своє значення при здійсненні контролю за діяльністю бізнесу, або містять корупційну складову, з чим безумовно потрібно боротися. Однак, перш ніж скасовувати норми чинного законодавства, потрібно провести їх аналіз, щоб змини, які плануються, не призвели до звуження прав людей і не знизили рівень безпеки праці тих, хто зайнятий на виробництві.
Наразі такого аналізу не проведено і тому Мінекономрозвитку, іншим ЦОВВ було запропоновано разом з профспілками організувати таку роботу, як цього вимагає законодавство: згідно зі ст. 28 закону про охорону праці, опрацювання та прийняття нових, або скасування чинних нормативно-правових актів з охорони праці проводиться ЦОВВ за участю профспілок, - нагадав профспілковий лідер.
Він також висловив переконання, що одночасно зі спрощенням процедур проведення перевірок та зменшенням опіки діяльності підприємств з боку держави, повинен підвищуватись рівень відповідальності їх керівників і роботодавців за стан охорони і безпеки праці на виробництві, за порушення норм закону про охорону праці, тому потребує зміни сама система управління безпекою та охороною праці.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підтримав пропозиції профспілок і зазначив:
- Наше завдання, щоб не було травматизму, смертей на виробництві. Ми підтримуємо профспілки, у нас з ними дуже добрий діалог, – я даю доручення Мінекономрозвитку, обговорити це з профспілками, – що тут потрібно скасувати, а що ні.
Міністр соціальної політики України Андрій Рева наголосив на важливості питання, порушеного профспілками, та запевнив у його спільному опрацюванні соціальними партнерами.
Під час засідання ухвалено Стратегію реформування системи державного нагляду (контролю), розроблену Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Вона спрямована на забезпечення підвищення ефективності системи державного контролю, мінімізації ризиків виникнення правопорушень, зменшення тиску на бізнес та зростання його довіри до держави.
Прес-центр ФПУ