Збільшено допомогу по безробіттю
Збільшено мінімальний розмір допомоги по безробіттю
На черговому засіданні правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття 15 грудня 2017 року прийнято рішення про збільшення мінімального розміру допомоги по безробіттю.
Як відомо, з 1 квітня 2017 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб було збільшено із 1160 грн до 1280 грн, що наразі складає лише 73% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 грудня 2017 року його розмір становить 1762 гривні).
На вимогу профспілок, які постійно наполягають на наближені його розміру до прожиткового мінімуму для працездатних осіб, правління Фонду прийняло рішення про встановлення із 1 січня 2018 року його розміру на рівні 1440 грн, що становитиме 82% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Правлінням також схвалено Концепцію розвитку Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України на 2017-2020 роки, а також проекти бюджету та кошторису видатків Фонду на 2018 рік, план заходів зі скорочення та підвищення ефективності використання енергоносіїв об’єктами нерухомого майна державної служби зайнятості, розподіл видатків Фонду за статтями бюджету Фонду на 2018 рік, план роботи правління Фонду на 2018 рік.
Довідково
Допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітними підприємницької діяльності надається застрахованим та незастрахованим особам, визнаним у встановленому порядку безробітними. Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 р. № 198, Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності затверджено Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 15.06.2015 р. № 613.
Статусу безробітного може набути особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи.
Статус безробітного надається цим особам за їх особистою заявою у разі відсутності підходящої роботи з першого дня реєстрації у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зай
нятості населення та трудової міграції (центр зайнятості), незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.
За матеріалами ФПУ