Чорнобиль мало не вимерз
Чорнобиль мало не вимерз
І знову претензії до роботи «Київобленерго». У чорнобильській зоні відчуження за останні 4 дні відбулося 16 відключень електроенергії. І якби не зусилля працівників місцевих установ, будівлі, а з ними і люди, у буквальному розумінні вимерзли би.
Як відомо, на останньому засіданні Кабінету Міністрів Голова Уряду нарікав на роботу приватної компанії «Київобленерго», відповідальні керівники якої «вчасно не подбали про вирубку дерев навколо лінії електропередач, про ремонт електромереж та підвищення їх надійності» та на «слабо організовану координацію робіт та оперативність дій ремонтних бригад».
Про ситуацію, що склалася у чорнобильській зоні відчуження, можна було би нарікати тими самими словами, зазначає представник Атомпрофспілки у Чорнобильській об’єднаній організації профспілки Микола Тетерін.
Самі лінії у нормальному стані, якщо подивитися, вони усі «живі», тобто, їх можна експлуатувати. Однак, як тільки вітер чи сніг, на них завалюються дерева. Ці дерева мали б вирізати давно, більшості з них до 25 років. Раніше було «нікому», а тепер не піклуються про це й нові приватні господарі. Навколо електромережі має бути прорублено трасу до 20 метрів з кожного боку. Натомість, дерева над лінією практично нависають. Як тільки сніг чи вітер, дерева падають, а мережа ламається.
На жаль, це наша загальнонаціональна проблема, що є віддзеркаленням нашого ставлення і нашої експлуатації того, що у нас є взагалі. Тому відключення повторюються щороку. Однак, такого недбальства, у нас ще не було. У чорнобильській зоні 3 лінії електромереж: одна робоча, дві – резервні. Виявилося, що усі три лінії зіпсуті. Електромережі не вичищені, під ними проїхати неможливо. Спеціалістів на місці немає. Пригнали з Києва лише на другу добу. Палива немає, техніки немає.
Ліквідувати аварію розпочали лише через півтора дні, і лише тому, що наші підприємства надали транспорт і дали паливо, а також розчистили дорогу, щоб «аварійники» з Києва могли проїхати. Через те, що земля не промерзла, у деяких місцях важка техніка зайти не могла.
Слава Богу, Чорнобильська атомна електростанція підігнала у Чорнобиль дизель великої потужності, що дало змогу розвернути нашу котельню, яка стояла у запасі, тому що теж великої потужності – 500-600 кВт. Підігнали дизель і від дизелю змогли запустити котельню. Домовилися з атомниками і з наладкою, й у неділю вже працювали на дизелі в аварійному режимі завдячуючи нашій службі енергетиків, їх професіоналізму, недарма, виявилося, проводили протиаварійні тренування. Завдяки ним місто врятували. У гуртожитках було вже 8 градусів. Якби не включили би дизель і не прогнали воду через систему опалення, вистачило би півдня і місто вимерзло би. Можна було би туди людей вже не завозити. Труби треба було би вирізати, батареї міняти, знадобилися би, аби відновити роботу, багатомільйонні витрати.
До речі, подібна ситуація і в теплових мережах, у будь-який час може прорвати. Аварія минулого року сталася, навіть, у Міністерстві соцполітики, де прорвало систему опалення. Так це у Києві, а що робиться у селах…
Довідка. «AES Київобленерго» експлуатує розподільні електричні мережі, розташовані на території Київської області, і поставляє електроенергію споживачам регіону. Компанія обслуговує більше 820 тисяч промислових та побутових споживачів. Власником 89,12% акцій «AES-Київобленерго» є AES Washington Holdings BV (Нідерланди), що входить в AES Сorporation (США). AES також володіє 84,56% «AES-Рівнеенерго».
Прес-центр Aтомпрофспілки