Енергетична вахта тривалістю три десятиліття
Енергетична вахта тривалістю три десятиліття
22 грудня, у день професійного свята енергетиків, буде дописано ще одну сторінку літопису енергокомплексу на Південному Бузі - за плечима його колективу залишаться чергові 366 напружених днів і ночей. З якими підсумками підійшов колектив ВП "Южно-Українська АЕС" до свого головного свята?
2012-й для працівників ЮУАЕС – особливий. Цього року вони відзначають черговий ювілей свого підприємства. Три десятиліття тому став до лав діючих перший елемент майбутнього унікального енергетичного комплексу - атомний блок-мільйонник №1. День його народження атомники зустрічають з солідним багажем. На сьогодні внесок ВП ЮУАЕС у загальнодержавне енерговиробництво перевищив 470 млрд. кіловат-годин. Це три обсяги середньорічного споживання країни (за показниками 2010-2011 рр.). Таким чином, завдяки роботі Южно-Українського енергокомплексу промисловість, сільське господарство, будівництво, транспорт і населення України протягом трьох років були забезпечені електроенергією.
Продовжити життя блоку-первістку – таким було одне з ключових завдань 2012 року, поставлених перед колективом ВП ЮУАЕС. Для його здійснення виконано колосальні обсяги робіт. На заходи з підвищення безпеки, модернізації, реконструкції та технічного переоснащення енергоблоку №1 витрачено 1,7 млрд. грн. На сьогодні виконано оцінку технічного стану всіх елементів обладнання, будівель і споруд першого блоку-мільйонника ЮУАЕС. Завершено також кваліфікацію обладнання на "жорсткі" умови експлуатації (температура, вологість, радіація). У активній стадії кваліфікація на сейсмічні впливи. Підготовлено й головний документ, на підставі якого Держінспекція ядерного регулювання прийматиме рішення про можливість подовження життя блоку, - звіт з періодичної переоцінки безпеки. На нинішньому етапі ДІЯРУ продовжує розгляд розділів документу.
Крапку в багаторічному та трудомісткому процесі підготовки до надпроектної експлуатації енергоблоку №1 поставить 2013-й рік. На початку року блок буде виведено в планово-попереджувальний ремонт, під час якого має бути реалізовано решту робіт з приведення його у відповідність до сьогоднішніх світових стандартів безпеки.
ЮУАЕС - соціально орієнтоване підприємство. Давно доведено, що найнадійніші технологічні системи мало чого варті без найважливішого чинника безпеки – людини. Керівництво відокремленого підрозділу "Южно-Українська АЕС" добре це розуміє, тому питання побуту, відпочинку та освіти співробітників тут вважають повноправною складовою безпеки. Пріоритетними завданнями внутрішньої конституції підприємства – колективного договору - є соціальна стабільність і захищеність персоналу.
Особливу увагу на АЕС приділяють зміцненню здоров'я членів великого "атомного" колективу. Щорічні медичні огляди, оздоровча реабілітація, організація відпочинку працівників і членів їх сімей – усе це спрямоване на максимальне продовження трудового довголіття енергетиків.
Показово, що, виходячи на заслужений відпочинок, ветерани АЕС не лишаються за бортом. Вони є повноправними членами колективу, який постійно підтримує їх як морально, так і матеріально. Низку преференцій для пенсіонерів передбачає і Колективний договір. Серед них - одноразова виплата під час виходу на пенсію та щомісячні доплати тим, у кого малий розмір державної пенсії. Ветерани користуються тими ж соціальними гарантіями, що і працюючі члени колективу. Так, у 2012 році пільгові путівки на оздоровлення в санаторіях і пансіонатах отримали більше 250 пенсіонерів АЕС. Не залишається поза увагою енергетиків і міська Рада ветеранів війни та праці. У рамках безстрокової благодійної акції "Ветеран" колектив енергокомплексу в поточному році щомісячно перераховує до фонду міської Ради ветеранів понад 30 тисяч гривень.
Турбота про дітей, допомога в їх розвитку і розкритті власних талантів - також традиційна для колективу енергокомплексу на Південному Бузі. Працівники АЕС не перший рік шефствують над Центром соціально-психологічної реабілітації дітей в Южноукраїнську. Путівки на літній відпочинок, організація поїздок і екскурсій, ремонт приміщень і аварійних комунікацій – так енергетики виявляють свою турботу про вихованців дитячого соціального центру.
Ще триваліша дружба пов'язує колектив енергетичного комплексу з вихованцями Рацинської школи-інтернату в сусідньому Вознесенському районі. Її історія налічує більше двох десятиліть. За цей час зроблено чимало добрих справ. У 2012 році в підшефному навчальному закладі атомники виконали реконструкцію системи подачі тепла до спального корпусу та їдальні, оснастивши їх міні-котельними. Це дозволило не лише підвищити температуру в приміщеннях, а й заощадити кошти, які школа витрачає на опалення.
Надзвичайно великий калейдоскоп конкурсів, фестивалів і нагород комбінату культурно-спортивних споруд Южно-Української АЕС 2012 року. За кожною перемогою – праця колективу енергетиків, завдяки якій у місті функціонують сучасні спортивний комплекс "Олімп", Палац культури "Енергетик", інформаційно-культурний центр "Імпульс". Тут дорослі та юні жителі міста-супутника атомної станції залучаються до здорового способу життя, підтримують спортивну форму, розвивають свої таланти і цікаво проводять дозвілля. Таку можливість їм забезпечує містоутворююче підприємство – Южно-Український енергетичний комплекс, що несе свою беззмінну трудову вахту вже три десятиліття.
Прес-центр Атомпрофспілки
(за матеріалами відділу роботи з громадськістю та ЗМІ ЮУАЕС)