Догляд за дитиною – до страхового стажу
Догляд за дитиною – до страхового стажу
19 листопада Верховна Рада України проголосувала за зарахування відпустки з догляду за дитиною до 3 років до страхового стажу жінок. За відповідний законопроект №3116 у першому читанні і у цілому голосували 333 депутати при мінімально необхідних 226.
Верховна Рада ухвалила розроблений Мінсоцполітики закон, що посилює соціальний захист жінок, повідомляє урядовий портал. «Ухвалений закон, розроблений Мінсоцполітики, дозволить під час розрахунку «лікарняних» виплат зараховувати період перебування у відпустці по догляду за дитиною до страхового стажу. Таким чином жінки, які виховують маленьких дітей, одержали ще одну гарантію соціального захисту», - сказала очільник Мінсоцполітики.
Як пояснила Наталія Королевська, досі жінка, яка йшла у відпустку по догляду за дитиною з майже 5-річним страховим стажем, за 3 роки могла розраховувати на виплату у розмірі лише 60% середньої зарплати при виході на лікарняний. Прийнятий закон передбачає включення періоду догляду за дитиною до страхового стажу (у даному випадку – до п’яти років додадуться ще три), що дозволить автоматично отримувати виплату за лікарняним у розмірі 100% від середньої зарплати.
Міністр нагадала, що з 1 липня в Україні до страхового стажу, за яким розраховуються пенсійні виплати, також враховується період відпустки по догляду за дитиною до 3-х років.
«Після майже 10-ти років дискусій довкола цієї теми, нам, нарешті, вдалося включити цей період до страхового стажу. Це важливий крок, адже щороку у таку відпустку іде майже 500 тис. українок, а, отже, їхній страховий стаж до ухвалення цього рішення штучно занижувався», - сказала вона.
Наталія Королевська відзначила, що Мінсоцполітики продовжує працювати над посиленням соціального захисту жінок, які перебувають у такій відпустці або збираються з неї виходити. Зокрема, за її словами, зараз напрацьовується пакет пропозицій щодо повернення до трудової діяльності жінок з маленькими дітьми.
«Вже підготовлений законопроект, який дозволить жінкам з дітьми працювати дистанційно, – це допоможе їм поступово повертатися до роботи та мати додатковий заробіток без шкоди для родини. Крім того, ми пропонуємо додаткові преференції роботодавцям, які братимуть таких жінок на роботу, а також ваучери на навчання та перекваліфікацію», - сказала вона.