Розпочалося будівництво заводу з виробництва ЯП
Розпочалося будівництво заводу з виробництва ЯП
11 вересня, під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив про початок робіт на будівельному майданчику заводу з виробництва ядерного палива у м. Смоліне Кіровоградської області.
Міністр Едуард Ставицький переконаний, що будівництво заводу з виробництва ядерного палива стане одним з найамбітніших проектів загальнонаціонального рівня. «Реалізація проекту дозволить Україні увійти до світового елітного клубу країн-виробників ядерного палива», - зазначив Міністр Едуард Ставицький. Він також додав, що актуальні питання створення виробництва ядерного палива перебувають під постійним контролем керівництва Міненерговугілля, повідомляє урядовий портал. - Крім того, проект є корисним для України як з економічного, так і соціального погляду, адже його реалізація дасть змогу збудувати сучасне високотехнологічне підприємство з розвинутою інфраструктурою та соціальною підтримкою регіону».
Україна 9 вересня почала фізичні роботи на будмайданчику заводу з виробництва ядерного палива, розташованому біля селища Смоліне Кіровоградської області.
Роботи на будмайданчику заводу з виробництва ядерного палива розпочалися 9 вересня.
Нагадаємо, держконцерн "Ядерне паливо" і російське ВАТ "ТВЕЛ" 27 жовтня 2010 року підписали угоду про створення спільного підприємства для будівництва заводу з фабрикації ядерного палива.
Завод будує українсько-російське підприємство "Завод із виробництва ядерного палива", в якому український концерн "Ядерне паливо" володіє 50% плюс 1 акція, а ВАТ ТВЕЛ - 50% мінус 1 акція.
Під спорудження об'єкта була обрано майданчик у селищі Смоліне Кіровоградської області площею 6,8 га
Першу чергу заводу з виробництва ТВЕЛів і ТВС, а також цирконієвих комплектуючих і комплектуючих з нержавіючої сталі планується запустити в 2015 році і вивести його на повну потужність в 2020 році (виготовлення паливних порошків і таблеток).
Згідно із затвердженим ТЕО, чисельність персоналу підприємства становитиме 377 осіб, термін його експлуатації - 50 років.
Вартість проекту - близько 462,5 млн доларів, у тому числі 139 млн доларів - це витрати, пов'язані з придбанням технологій виробництва ядерного палива.