ЮУАЕС відвідали з польського Ядерного товариства
На ЮУАЕС побували представники польського Ядерного товариства
15 квітня на Южно-Українській АЕС побували представники Ядерного товариства Польщі. У складі групи були науковці, підприємці, співробітники різних компаній і студенти. Метою візиту гостей було бажання зрозуміти, наскільки атомні станції України надійні та безпечні, ознайомитися з процесом підтримки професійного потенціалу персоналу ЮУАЕС, а також дізнатися про подальші перспективи підприємства та його міста-супутника.
У перебігу візиту на Южно-Український енергокомплекс поляки оглянули його об'єкти (Ташлицьку ГАЕС і Олександрівську ГЕС), під час презентації дізналися про ядерну галузь України, а також відвідали повномасштабні тренажери (ПМТ) атомної станції. Тут гості змогли спостерігати за тим, як оперативний персонал АЕС проходить навчання та взяти участь у ліквідації змодельованої на їх прохання аварійної ситуації з розривом головного циркуляційного трубопроводу.
- Співробітники повномасштабного тренажера показали нам можливість підготовки персоналу атомної станції, які аварійні ситуації тут можна відпрацьовувати, розповіли, як часто працівники проходять навчання для того, аби підтримувати необхідний рівень знань. Ці та інші питання після Чорнобильської катастрофи досить актуальні, - підкреслює координатор групи, директор ТОВ «Чорнобильзовнішсервіс» Сергій Акулінін. - Відрадно, що сьогодні в авангарді вітчизняної ядерної галузі стоїть безпека АЕС, а не кількість електроенергії, що виробляється. І це відвідування діючої Южно-Української атомної станції представниками польського Ядерного товариства - лише маленька крапля великої роботи з формування позитивної громадської думки про атомну енергетику, а також демонстрація того, скільки сил докладається атомниками, аби українські АЕС були безпечними.
Карол Адамскі, студент факультету енергетики Краківського технологічного університету, зазначає, що ЮУАЕС - перше підприємство, де йому вдалося побувати на повномасштабному тренажері: «Я вже відвідав декілька атомних станцій, проте на жодній не зміг побачити, як персонал управляє ядерним реактором». Карол мріє працювати на АЕС. Атомною енергетикою він захопився, коли був ще зовсім юним, після Чорнобильської аварії та довго чекав свого 18-річчя, щоб поїхати з екскурсією на ЧАЕС.
Атомна енергетика Польщі має непросту долю впродовж усієї своєї історії. Першу спробу побудувати власну АЕС було зроблено в 1983 році, та складна ситуація в країні, негативне ставлення суспільства до атомних станцій після катастрофи в Чорнобилі призвели до зупинки будівництва. «Сподіваюся, що Польща все ж піде шляхом ядерної енергетики, оскільки дуже скоро ми почнемо відчувати дефіцит електроенергії, - ділиться думкою Марек Рабинскі, кандидат технічних наук, член Національного центру ядерної енергетики, секретар комітету з інформації Ядерного товариства Польщі. - Країна останні декілька років готується до будівництва атомної станції, і багато поляків вже розуміють, що залежати від палива, нафти та газу, які отримуються з Росії, - не найкраща перспектива в майбутньому. Власна ядерна енергетика - це наша незалежність».
Ядерне товариство Польщі було організоване в роки, коли стартував проект будівництва першої АЕС в Жерновцях і налічує дві сотні членів, серед яких люди, чия діяльність пов'язана з ядерною енергетикою, науковці та студенти. Товариство співпрацює в царині ядерної енергетики з Україною, Францією, Бельгією та США. У його завдання входить підготовка фахівців-ядерників і популяризація атомної енергетики в країні. «Екскурсія діючою Южно-Українською атомною електростанцією суттєво впливає на думку представників польського Ядерного товариства, - говорить пан Рабинскі. - Наприклад, у нашій групі є люди з міста Кафка, де планується будівництво атомної електростанції, і вони цікавляться, які дивіденди від цього отримають мешканці, які та як багато з'явиться нових робочих місць. Для них це важливо, тому саме тут, на українських атомних станціях вони формують свою думку про ядерну галузь. До того ж ЮУАЕС першою почала використовувати американське паливо. Цей досвід для нас також дуже цікавий».
Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ ЮУАЕС