Де краще шукати роботу
Де краще шукати роботу
Знайти роботу сьогодні легше за межами Європи. Такі дані дослідження міжнародного агентства ManpowerGroup. Передусім це – Бразилія, Індія, Тайвань. Однак, «хітом» 2013 року може бути Канада, адже криза майже не торкнулася цієї країни. Саме там динамічні компанії шукають фахівців і професіоналів, починаючи від будівельної, автомобільної, сфери послуг до обробної промисловості.
Є робота і не так далеко – у Польщі. У польських кадрових агентствах чекають пропозиції на десятки тисяч добровольців, передусім з України. Зарплата починається від 7 тисяч злотих. Але це, якщо Ви, наприклад, автомеханік чи фахівець сільськогосподарської галузі. Роботодавці покривають витрати на переїзди туди-назад (протягом перших 2-3 місяців), оренду недорогого житла. Претендент має знати мову, мати не менш як 3-5-річний досвід роботи та гарне здоров’я. Також необхідне підтвердження дипломів і досвіду. Уся така процедура може зайняти кілька місяців. І не усі бажаючі можуть отримати візу. У привілейованому становищі молодь від 18 до 35 років.
У рамках програми International Experience Canada, ініційованої канадським урядом чотири роки тому, до цієї країни можна приїхати без візи. Однак, умовою є польське громадянство, біометричний паспорт та зголошення роботодавця. Цього року за програмою виїхало до Канади 750 поляків. Очікується, що наступного року буде не менше.
Новим перспективним ринком праці є Туреччина. У зв'язку з припливом значних іноземних інвестицій місцеві компанії потребують фахівців, наприклад, у літакобудуванні. Основна вимога – знання англійської мови на комунікативному рівні, 2 роки досвіду і знання технічного рисунку. Зарплата – 14-16 євро за годину. Компанія покриває витрати на переліт та проживання у чотиризірковому готелі. На подібні умови можуть розраховувати фахівці будівельної та туристичної галузей. У привілейованому становищі – фахівці у галузі фінансів.
Роботу можна знайти у ще більш екзотичних місцях. Вакансії є в Індії, Ірані, Іраку, Анголі та Бразилії. Місцеві компанії шукають фахівців та спеціалістів у гірничодобувній промисловості, як буровиків, геологів, операторів, так і працівників з очищення платформ. Зарплата від 150 до 500 євро на день.
Прес-центр Атомпрофспілки
(за матеріалами Gazeta Prawna.pl)