Підготовка АЕС до зими – згідно з планами
Підготовка АЕС до зими – згідно з планами
16 листопада відбулося засідання колегії Міністерства енергетики та вугільної промисловості України. Участь у засіданні взяли представники підприємств паливно-енергетичного комплексу, структурних підрозділів Міненерговугілля та галузевих профспілок (голова Профспілки працівників газових господарств України Олег Агрба, голова Профспілки працівників атомної енергетики та промисловості України Валерій Матов, голова Профспілки працівників енергетики та електротехнічної промисловості України Сергій Шишов). Основним питанням порядку денного засідання було розгляд готовності підприємств паливно-енергетичного комплексу України до роботи в осінньо-зимовий період 21012/2013 року.
На засіданні зокрема зазначалося, що підготовка до осінньо-зимового періоду на атомних електростанціях проводилася згідно з планами. Стан систем та обладнання, що безпосередньо впливають на ядерну та радіаційну безпеку, а також стан обладнання систем нормальної експлуатації відповідає вимогам чинної нормативно-технічної документації.
Опалювальний сезон у містах-супутниках АЕС розпочато своєчасно. Всі об’єкти соціальної інфраструктури та житлового фонду, що перебувають на балансі ВП АЕС ДП НАЕК «Енергоатом», готові до роботи в осінньо-зимовий період, забезпечені електроенергією, теплом та водопостачанням. Відставання від графіків заходів з підготовки АЕС до роботи в ОЗП 2012/2013 року немає.
Зазначалося також, що за звітній період (за 10 місяців 2012 р.) у роботі ВП АЕС надзвичайних ситуацій та аварій не було. У той же час зазначалося, що (станом на 01.10. 2012) на АЕС сталося 14 облікових порушень у роботі атомних станцій (минулого року за той же період – 12). Через порушення в роботі АЕС за 10 місяців поточного року недовиробництво електроенергії становило 122, 4 млн. кВтг (за 10 місяців 2011 р. – 96,2 млн. кВтг).
На засіданні відзначалося, що недостатня пропускна спроможність ліній електропередачі не дає змоги працювати на повну потужність енергоблокам Запорізької, Рівненської та Хмельницької АЕС. Так, наприклад, потужність енергоблоків ЗАЕС обмежена до 5300 МВт (при встановленій потужності у 6000 МВТ). Дефіцит регулюючих потужностей в ОЕС України призводить до примусового обмеження з боку енергосистеми наявної потужності енергоблоків АЕС, що зменшує ефективність їхньої роботи. Для розв’язання проблеми, вказувалося на засіданні, необхідно розробити та упровадити заходи зі зменшення добових коливань навантаження в ОЕС України та забезпечити добудову гідроагрегату № 3 Ташлицької ГАЕС.
Серед проблем, що заважають нормальному функціонуванню ядерної галузі, – невизначеність джерел фінансування «Переліку надрегламентних ремонтних робіт на 2013 рік» ДП НАЕК «Енергоатом». Для вирішення цього питання, вказувалося, необхідним є включення вартості позарегламентних ремонтних робіт до тарифу на електроенергію для НАЕК.
Прес-центр Атомпрофспілки