Медіа-піар як складова діяльності профспілок
Медіа-піар як складова діяльності профспілок
Як відомо, одним із напрямів Стратегії розвитку Атомпрофспілки на період до 2017 року є удосконалення інформаційної політики. І наша профспілка не є одинокою в прагненні створення ефективного інформування усередині організації та в зовнішньому середовищі. Більше того – майже всі лідери профспілкових організацій в нашій країні переймаються питаннями полегшення та пришвидшення повсякденної роботи шляхом розвитку комунікаційної політики.
Ці тенденції яскраво підтвердило Всеукраїнське навчання профспілковців, що відбулося 3-5 липня цього року у Сумському національному аграрному університеті. Ініціатором заходу виступила Профспілка працівників Агропромислового комплексу України. Спільно з Регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні і Білорусі було визначено його назву: «Медіа, піар, соціальні мережі та івент-менеджмент як складові діяльності профспілок».
У семінарі, що проводився у сучасному форматі «медіа-кафе», взяли участь більш як 70 профспілковців з усієї України, у тому числі представників Атомпрофспілки.
Відкриваючи медіа-кафе, директор регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні і Білорусі Урсула Кох-Лаугвітц, відмітила, що за час своєї роботи у цьому регіоні вона неодноразово вислуховувала скарги молодих лідерів, що профспілки мають не дуже привабливий образ. Крім того, знаходила підтвердження таких думок у пресі.
- На жаль, імідж деяких профспілкових організації не дуже привабливий, - зазначила вона. – Але не можна в цьому звинувачувати журналістів. Наш імідж формується з того, що ми робимо та (в не меншій мірі) від того, що ми не робимо. Так, з сучасними технологіями ми зможемо створити імідж за один день, але штучний імідж не є життєздатним. Тому усе потрібно підтверджувати реальними діями.
Один з модераторів семінару, голова Ради Української спілки професіоналів інформаційних, комунікаційних та бізнес-технологій Андрій Гнатюк, наголошував на тому, що інформаційне суспільство продукує нові форми та методи роботи, тому профспілки відповідно до своїх можливостей повинні використовувати усі новітні технології.
- Профспілки від самого початку будували свою діяльність на комунікаціях, – нагадав він. – Кожен лідер передусім йшов до людей, аби поспілкуватися з ними, а вже потім використовував задля пропаганди своїх ідей листівки, згодом – радіо та телебачення. Сьогодні настав час Інтернету. Перш за все, потрібно активно послуговуватися електронною поштою, яка розширює можливості, що мали листівки, замінює пошту й телеграф, а ще – дає змогу мати своє телебачення. Нові технології дають змогу скорочувати відстань між людьми й швидко поширювати інформацію. Ми маємо йти в ногу із сьогоденням.
Технології – не самоціль, тому експерт порадив профспілковцям розвивати сайти організацій та сторінки у соціальних мережах відповідно до рівня інформаційного розвитку рядових членів, до готовності використовувати ці сучасні комунікаційні канали.
Сміливіше заявляти профспілкам про себе навчав ще один тренер - експерт у галузі PR Володимир Калінін. Профспілкові організації мають робити усе, щоб результати їхньої діяльності помічали не лише члени осередку, а й інші працівники. Тому не варто мовчати про здобутки й наміри. Крім того, існує позитивний досвід, коли жорсткий пресинг бізнесу чи боротьба роботодавця з профспілкою ставали надбанням громадськості через ЗМІ.
Протягом трьох днів лекцій, практичних занять та ролевих ігор учасники навчання набули навички та зрозуміли доступність проведення Skype-конференцій та відео-спілкування, можливості залучення та мотивацію членства через vk.com, facebook тощо, проведення PR-кампаній і самопрезентацій, копірайтингу, івент-менеджменту у справі популяризації профспілкової роботи та підвищення авторитету профспілок. Старше покоління учасників семінару додало, що для цього не обов’язково «омолоджувати» керівний склад профспілок, однак, керівникам необхідно підтягуватися до реального рівня розвитку членів профспілки. Лідер не має права відставати від своїх підопічних.
Учасниками медіа-кафе були вироблені практичні рекомендації для профспілок з питань їхньої діяльності в соцмережах, проведення РR-кампаній, встановлення нових комунікаційних стандартів.
Богдан Сердюк,
заступник голови Організації молоді Атомпрофспілки