Голодомор в Україні
Голодомор в Україні
18 листопада 1932 року вийшла Постанова ЦК КП(б)У про заходи щодо посилення хлібозаготівель, згідно з якою за невиконання планів хлібозаготівель сільські господарства каралися натуральними штрафами, тобто конфіскацією 15-місячної норми м'яса. У цей день також з’явилася Постанова Політбюро ЦК КП(б)У про ліквідацію контрреволюційних гнізд та розгром куркульських груп.
Через два дні вийшло рішення Раднаркому УРСР, згідно з яким натуральні штрафи дозволялося застосовувати також щодо колгоспів. Згодом перелік компенсаційних харчів розширено картоплею і салом, наприкінці року — продуктами тривалого зберігання. Спланована конфіскація урожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади упродовж 1932-33 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах.
Українській владі вдалося домовитись про відзначення сумної дати – 80-ті роковини Голодомору українців 1932-33 років – у 47 містах світу на найвищому рівні за участі керівництва держав та представників української діаспори.
Так, у Берліні урочисті заходи відбудуться біля Брандебурзьких воріт, а у Вашингтоні закладуть камінь у будівництво пам’ятника загиблим під час Голодомору українцям. Про цей пам’ятник говорили вже понад сім років, але постійно бракувало коштів. Зараз гроші знайшли і вони вже на рахунках Комітету з питань відзначення 80-х роковин Голодомору. Цьогоріч закладуть камінь, а наступного року пам’ятник відкриють за участі президентів Обами та Януковича.
Прес-центр Атомпрофспілки,
на фото: пам’ятник у Берліні біля Брандебурзьких воріт загиблим під час Голодомору українцям