На РАЕС тиждень ремонтної документації
На РАЕС тиждень вдосконалення ремонтної документації
На проммайданчику Рівненській АЕС розпочалася місія технічної підтримки Московського центру Всесвітньої асоціації операторів АЕС, яка триватиме упродовж тижня. Цього разу у центрі уваги – ремонт, зокрема організація та вдосконалення ремонтної документації.
Як повідомляє інформцентр РАЕС, очолює роботу місії радник ВАО АЕС-МЦ Сергій Шишкін. У його команді радники ВАО АЕС-МЦ Андрій Лачков та Дмитро Копилов, представник Кольської АЕС – Денис Барусевич.
Характеризуючи Рівненську АЕС, головний інженер-перший заступник генерального директора Павло Ковтонюк підкреслив, що на РАЕС зроблений великий крок уперед у плані покращань, але зупинятися на досягнутому не можна. Головним інженером було наголошено на важливості якісного проведення ремонтів та актуальності для атомників України і Росії спільного обговорення досвіду експлуатації обладнання енергоблоків з реакторами ВВЕР.
За словами Сергія Шишкіна, ВАО АЕС застосовує широкий спектр методологій технічної допомоги - семінари, навчання, розповсюдження досвіду, технічна підтримка, партнерські перевірки. Але мета одна – підвищення надійності та безпеки АЕС. Минулого року при проведенні партнерської перевірки експерти Всесвітньої асоціації зацікавили рівненських атомників напрацюваннями у питанні ремонтної документації, таким чином було визначено тему нинішньої місії: «Досвід підготовки та використання процедур для ремонту та експлуатації».
Під час доповіді про процес документування ремонтів та технічного обслуговування обладнання на РАЕС, начальник відділу планування та проведення ремонтів Микола Пономаренко зауважив на постійному вдосконаленні організації ремонтних робіт та ознайомив гостей з нововведеннями у цьому аспекті – створенням спеціальної бібліотеки ремонтної документації, на основі аналізу якої розробляються покрокові технологічні карти ремонтів. Під час роботи місії експерти зможуть ознайомитися з діючою ремонтною документацією та безпосередньо спостерігати на місці за проведенням деяких ремонтних операцій.
Кінцеві висновки місії з планом поводження ремонтної документації будуть надані керівництву станції впродовж місяця, запевнив Сергій Шишкін. Мета місій технічної підтримки – у пошуку рішень конкретного означеного питання.
Павло Ковтонюк виразив упевненість, що узагальнений досвід АЕС Московського центру ВАО стане в нагоді спеціалістам РАЕС та сприятиме надійній роботі станції.