Чорнобильська акція у День ліквідатора
Чорнобильська акція у День ліквідатора
14 грудня біля будівлі Міністерства соціальної політики України відбулася акція протесту, організована Чорнобильською об’єднаною організацією профспілки та профкомом ППО ЧАЕС з приводу бездіяльності Міністерства у вирішенні проблеми, що виникають під час оформлення пільгових пенсій працівникам підприємств, установ та організацій зони відчуження. Профспілкові лідери також виступають з вимогою термінового прийняття Урядом постанови «Про затвердження Порядку атестації робочих місць за умовами праці працівників, зайнятих повний робочий день на підприємствах, в установах і організаціях зони відчуження».
Суть справи у тому, що згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», розмір пенсії чорнобильця повинен становити не нижче 8 мінімальних пенсій за віком (на сьогодні – 7072 грн.). Однак, з 2011 року Кабінет Міністрів України у ручному режимі урізав пенсії цій категорії, посилаючись на відсутність порядку атестації робочих місць за умовами праці працівників, зайнятих повний робочий день на підприємствах, в установах і організаціях зони відчуження.
Як повідомив представник Атомпрофспілки у Чорнобильській об’єднаній організації профспілки Микола Тетерін, основної мети акцією було досягнуто – вимоги чорнобильців було почуто.
«Нас завірили, що найближчим часом питання буде вирішено. Ми не переслідували ціль – організувати масовий захід (було близько 70 осіб). Брали участь в основному профспілкові активісти, і це була наша попереджувальна акція – заставити Міністерство соціальної політики почати працювати над нашим питанням. Перемовини тривали близько години. Після завірянь представників Міністерства у тому, що нашу проблему буде вирішено, ми не продовжували акцію, як було заплановано (на Президії Центрального комітету Атомпрофспілки) біля Кабінету Міністрів».
«Це була перша моя така поїздка до столиці на чорнобильську акцію за багато років, – зазначив член ЦК Атомпрофспілки Богдан Сердюк. – До цього ми організовували мітинг з приводу ситуації, що склалася у міській СМСЧ років 5 тому, та масштабні акції, коли нам затримували зарплати у 1999 році.
На жаль, мітинг не вийшов масовим, здається, представники профорганізації ЧАЕС та ЧООП вважали, що зберуть, принаймні, удвічі більше учасників, З іншого боку, захід було заздалегідь правильно сплановано – на День ліквідатора аварії на ЧАЕС. Саме тому ми вдало «вписалися» в інформаційний привід для ЗМІ, і тому на наш захід прийшло стільки телевізійників і представників газет. Інформація про нашу проблему «просочилася» у ЗМІ, що було не дуже приємно для в. о. міністра та інших чиновників Мінсоцполітики, і що, можливо, посуне вирішення нашого питання».
Того ж дня, 14 грудня, відбулася прес-конференція представників чорнобильських організацій в інформаційному агентстві «Уніан», участь в якій взяв і представник Атомпрофспілки у Чорнобильській об’єднаній організації профспілки Микола Тетерін. На конференції йшлося про чорнобильські проблеми, зокрема щодо неефективної роботи комісії з перерахунку заробітної плати ліквідаторам аварії на ЧАЕС, недофінансування оздоровлення, інших чорнобильських програм.
Прес-центр Атомпрофспілки