Атомпрофспілка звернулася до Президента
Атомпрофспілка звернулася до Президента
Трудові колективи ДП "НАЕК "Енергоатом" на своїй конференції 12 березня, присвяченій укладенню нового колективного договору, зажадали негайної зустрічі з міністром енергетики та вугільної промисловості Володимиром Демчишиним для обговорення нагальних питань функціонування атомної енергетики України. Також постановою №9-3 прийнято рішення направити звернення до президента України, прем'єр-міністра України та голові Верховної Ради України з пропозицією про створення окремого органу держуправління атомно-енергетичним комплексом з прямим підпорядкуванням Кабінету Міністрів України. Багато делегатів конференції критикували політику міністра Демчишина і вимагали його відставки.
"Колективи вимагають відсторонити Демчишина від займаної посади", – повідомив голова ППО ДП "НАЕК "Енергоатом" Олексій Лич. "Зараз, коли в такому напруженому ритмі працюють атомники, виробляючи близько 60% електроенергії країни, приносити розбрат у колективи, абсолютно не розуміючи специфіки функціонування атомної енергетики, і заявляти, що скороченню підлягає 20 тисяч осіб – це антидержавні дії", – додав він.
Як раніше повідомлялося, Володимир Демчишин анонсував масові звільнення в ДП "НАЕК "Енергоатом". В інтерв'ю журналу "Фокус" (№7 від 20.02.1015 р.) він заявив: "В "Енергоатомі" працюють 35 тис. співробітників, хоча за європейськими мірками було б достатньо 15 тис.". Звільнений персонал АЕС міністр припускає задіяти в реалізації інфраструктурних проектів.
За словами голови профспілок ДП "НАЕК "Енергоатом", атомники впевнені, що такі заяви могли прозвучати тільки з вуст людини, яка абсолютно не розуміє структуру підприємства, не розуміє, що в атомній енергетиці на тривалий період, на десятиліття, розробляли систему закріплення кадрів, підвищення престижності праці на АЕС. "Виходить, влада користується тим, що профспілки атомників не мають права на страйки, на проведення інших акцій протесту, які можуть завдати шкоди безпеці атомних станцій", – зазначив Олексій Лич.
Він також повідомив, що адміністрації ДП "НАЕК "Енергоатом" важко знайти аргументи, щоб зупинити рух обурення трудових колективів непрофесійними діями та заявами профільного міністра. Тому вони і звертаються до керівництва країни з пропозицією вивести атомну галузь з під управління непрофесіоналів і безпосередньо підпорядкувати Кабінету Міністрів України. "Ми, адже, розуміємо, на відміну від профільного міністра, що збереження висококваліфікованих кадрів забезпечує безпечну експлуатацію АЕС, і порівнювати з ситуацією в країнах заходу, де підрядні організації, які проводили монтаж обладнання, роблять ремонт, як мінімум неспроможне", – пояснює позицію профспілок "Енергоатому" їх керівник.
Якщо міністр енергетики все ж буде просувати ідею про масові звільнення в "Енергоатомі", то це може привести до великих техногенних катастроф, як це сталося, зокрема, в Росії. "Закритий звіт по Саяно-Шушенській ГЕС чітко показав – причиною аварії було те, що безпосереднім ремонтом електростанції займалися непрофесіонали. З метою економії коштів там звільнили всіх ремонтників і довели підприємство до катастрофічного становища, – говорить Олексій Лич. – Ми ж поки що зберегли кістяк ремонтного персоналу".
Нове керівництво міністерства енергетики та вугільної промисловості не хоче робити висновки з чужих помилок, з жалем констатують в "Енергоатомі".
Довідка
ДП "НАЕК "Енергоатом" є оператором всіх чотирьох чинних АЕС України. Експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт. Середньооблікова чисельність штатних працівників компанії за 2014 становила 34,5 тис. чол.
Джерело: ТВі