Про остаточне закриття Чорнобильської АЕС
Про остаточне закриття Чорнобильської АЕС
15 грудня 2000 року о 13 годині 17 хвилин згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про дострокове припинення експлуатації енергоблока № 3 і остаточне закриття Чорнобильської АЕС» було остаточно зупинено реактор третього енергоблоку Чорнобильської АЕС.
Цей енергоблок було зупинено останнім з діючих енергоблоків Чорнобильської АЕС. У грудні 1995 року було підписано меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та урядами країн «Великої сімки» і Комісією Європейського Союзу, згідно з яким розпочалася розробка програми повного закриття станції до 2000 року. У 1997 році країни G7 домовилися створити фонд для фінансування будівництва саркофага для аварійного енергоблоку Чорнобильської АЕС. Згодом, щороку 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, в Україні повсюдно вшановували учасників ліквідації наслідків аварії на атомній електростанції. Цей День було офіційно запроваджено Президентом України у 2006 році, щоб відзначати мужність, самовідданість і високий професіоналізм ліквідаторів Чорнобильської катастрофи.
У теперішній час реакторну установку блоку № 3 ЧАЕС приведено у стан «остаточно зупинено». У грудні 2012 року змінено статус енергоблока № 3 – рішенням, погодженим з Держатомрегулювання України, його визнано об’єктом з поводження з радіоактивними відходами.