Комітет ВР виїжджав поговорити про екологію
Комітет ВР виїжджав до Кривого Рогу поговорити про екологію
13-го березня у Кривому Розі, в стінах Криворізького національного університету, відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України під керівництвом голови Комітету народного депутата Ірини Сех. Це друге виїзне засідання Комітету у цьому році. Перше відбулося у Чорнобилі з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків чорнобильської катастрофи. Участь у криворізькому заході брали депутати-мажоритарники по криворізькому округу представники міністерств, відомств, місцевої влади.
Як повідомив голова Східної об’єднаної організації профспілки Борис Філіппов, який брав участь у виїзному засіданні, розглядалися чотири основні питання: виконання умов приватизації ПАТ «Арселор Міталл Кривий Ріг», організація моніторингу земельної кори в Кривбасі, питання екологічної ситуації в басейні річки Оріль і питання захисту населення від радіації в зонах видобутку уранової сировини у Жовтих Водах. Згадували і дніпродзержинський майданчик, колективи підприємств яких, зокрема ДНВП «Цирконій», ДП «Смоли», входять до Атомпрофспілки.
Перед Комітетом звітували керівники Дніпропетровської області, мери міст Кривий Ріг і Жовті Води, керівники державних установ. Порушувалося питання про невиконання екологічних програм, зокрема Програми поліпшення екологічного стану Дніпропетровської області за рахунок зменшення забруднення навколишнього середовища основними підприємствами-забруднювачами на 2007-2015 роки. Регіональної комплексної програми, розрахованої на 2011-2022 роки, тощо. Значною складовою Регіональної програми є Комплексна екологічна програма Криворізького басейну, у рамках якої планується на 30% знизити кількість викидів у навколишнє середовище. Загальний бюджет програми становить близько 11 млрд. грн., і це найдорожча екологічна програма в Україні.
Вирішення проблем екології для Кривбасу
є надзвичайно важливим, адже у регіоні зосереджено майже половину промислового
потенціалу області. А Дніпропетровщина у цілому за рівнем забрудненості
поступається лише Донецької області. На жаль, вирішення питань екології, на
думку Філіппова, залишається більшою
мірою декларативним. Не став винятком і нинішній захід.
Прес-центр Атомпрофспілки