Профспілки закликають Уряд до діалогу
Профспілки закликають Уряд до діалогу
16 грудня в агентстві Укрінформ відбулася прес-конференція, організована Федерацією профспілок України за участю керівників її членських організацій «Ні - продовженню урядової політики «затягування пасків» за рахунок людини праці!»
Профспілки України закликають Кабінет Міністрів до соціального діалогу: невідкладно розпочати консультації з роботодавцями і профспілками, щоб разом проаналізувати наявні в економіці ресурси та використати альтернативні джерела наповнення бюджету.
Як відомо, 11 грудня Верховною Радою України прийнято Програму діяльності Кабінету Міністрів України. Уряд має наміри посилити економію бюджетних коштів виключно за рахунок обмеження, а в окремих випадках й скасування, законних прав та гарантій найбільш незахищених громадян: пенсіонерів, студентства, молоді, ветеранів праці, чорнобильців. Уряд має намір ліквідувати безоплатну освіту та медицину, скоротити пенсійне забезпечення, «заморозити» прожитковий мінімум та будь-яке зростання заробітних плат, відмінити виплату стипендій, скасувати пільги для ветеранів праці, чорнобильців, інших соціально незахищених верств населення.
Голова ФПУ Григорій Осовий звернувся до глави Уряду Арсенія Яценюка з ініціативою проведення термінової зустрічі Прем’єр-міністра України з представниками всеукраїнських профспілок для відновлення соціального діалогу та пошуку суспільно прийнятних рішень на упередження соціального конфлікту. Про що поінформовано Президента України П.О.Порошенка. Як найчисельніше громадське об’єднання країни, що об’єднує 7.2 млн. членів профспілок Федерація профспілок України звернулася до депутатських фракцій і груп у Верховній Раді України, а також до усіх народних обранців із закликом стати на захист законних соціально-економічних прав громадян, гарантованих Конституцією України.
На прес-конференції заступник голови Федерації профспілок України Євген Драпятий зазначив, що необхідно не утискати соціальні права українців, а примусити олігархів поділитися своїми надприбутками, отриманими за останні роки, зокрема, під «дахом» колишнього режиму. «Подолати економічну кризу можна шляхом реалізації наступних кроків: приступити до виведення з незаконного використання 4,5 мільйона нелегальних працівників, вивести з «тіні» більш як 200 мільярдів заробітної плати, а це не 100 мільярдів додаткових надходжень до бюджету, пенсійного та інших соціальних фондів. Доходи населення за останні роки скоротилися у тричі».
Заступник голови Профспілки освіти і науки України Сергій Романюк,
заступник голови Ради Київської міської профспілки охорони здоров'я Сергій Кубанський та заступник голови профкому Серійного заводу «Антонов» Наталія Біла, зазначали, що фактично нищівного удару буде завдано по мільйонах малозабезпечених сімей, у першу чергу дії Уряду позначаться на без того критичному становищі вчителів, медиків, працівників культури, державних службовців.
На переконання профспілок, настав час запровадити податок на багатство, збільшити податок на дивіденди, запровадити податок валового доходу великих підприємств для забезпечення обороноздатності України, збільшити акцизи на окремі товари, зокрема, на шкідливі для здоров’я.
Вишукувати необхідні резерви за рахунок виведення коштів з офшорів, а також інших альтернативних джерел наповнення бюджету, а не за рахунок обмеження законодавчих прав і гарантій пересічного населення.
Профспілки вимагають від Кабінету Міністрів розпочати гарантований законодавством України соціальний діалог для уникнення радикальних заходів з боку профспілок. Профспілки висловлюють застереження, що зволікання або не проведення такої зустрічі, а також ігнорування Урядом прагнень мільйонів громадян спонукатиме їх до проведення масових акцій протесту проти антисоціальної політики. За повідомленням ФПУ, з регіонів вже готові виїхати на акцію протесту більш як 10,5 тис. профспілковців.
Прес-центр Атомпрофспілки