14 грудня — День вшанування чорнобильців
14 грудня — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
14 грудня у Києві (на Троєщині) відкриють один з головних об'єктів Меморіального комплексу «Героям Чорнобиля» - ротонду «Пантеон пам'яті». У цей день, 14 грудня, по всій Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, схиляють голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддають данину пошани всім ліквідаторам аварії, які, рятуючи українців, а також народи інших країн, жертвували найдорожчим – своїм здоров’ям і життям.
Будівництво Меморіального комплексу «Героям Чорнобиля» у Києві на розі вулиць Ніколаєва та Бальзака триває вже більш як шість років (розпочато у 2006 році). Першою чергою цього масштабного проекту стало відкриття скульптурної композиції «Прометей» у 2007 році, спорудження пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля», згодом були облаштовані такі архітектурні елементи як стіна «Пам’яті» та елемент «Земля». У 2011 році, до 25-ти річчя аварії на ЧАЕС, відбулося урочисте відкриття архітектурно-пам’ятного знаку «Героям Чорнобиля» зі скульптурною композицією «Прометей» Також було повністю облаштовано паркову зону Меморіалу – вимощено алеї і доріжки, огорожу, висаджено дерева, клумби та газони.
У Деснянській районній держадміністрації повідомили, що на сьогодні вже практично завершено роботи зі спорудження ще одного архітектурного елементу Меморіального комплексу «Героям Чорнобиля» – Ротонди «Пантеон пам’яті».
На периметрі кола Ротонди розміщено 15 колон, що символізують країни-колишні республіки Радянського Союзу, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської аварії. У центрі композиції знаходиться скульптура захисниці нашого народу Покрови Божої матері, як символ пам’яті загиблих ліквідаторів. Скульптуру, висотою 2,5 метрів, розташовано на кріпленнях, які зв’язані з 15 колонами монолітним поясом. Загалом висота ротонди становить 8 метрів. Колони мають гранітне облицювання, верхів’я. Зверху кожної колони розташовано герби всіх колишніх республік Радянського Союзу, а на арочному фризі колон – текст гімну Чорнобиля.
Ротонда – не останній елемент Меморіалу. Попереду будівництво каплиці, де буде зберігатися книга загиблих ліквідаторів.
Довідка. Деснянський район посідає перше місце серед інших районів міста Києва за чисельністю громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У 1986 році район прийняв на проживання більш як 17 тисяч громадян, евакуйованих з міст Прип’ять та Чорнобиль.