Вимірювачі радіаційного фону повертаються на місця
Вимірювачі радіаційного фону повертаються на штатні місця
До 14 серпня на штатні місця в населених пунктах 30-кілометрової зони спостереження ЮУАЕС будуть повернуті всі вимірювачі радіаційного фону (ВРФ-02), які минулого тижня було демонтовано для планової держповірки.
Як повідомляє інформцентр ЮУАЕС, державна повірка - обов'язкова щорічна процедура, яка виконується з метою визначення технічних характеристик приладів вимірювання рівня радіаційного фону. На ЮУАЕС її щорічно проводить ДП "Миколаївський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації". З 5 по 12 серпня 2013 року його фахівці виконали повірку вимірювачів радіаційного фону, доставлених для цієї мети на майданчик ЮУАЕС з населених пунктів Костянтинівка, Благодатне, Новокрасне, Арбузинка, Полянка, Агрономія, Жовтневее, Доманівка, Семенівка. Паралельно з ВРФ-02 виконано державну повірку датчиків автоматичної системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО).
Усе надане для держповірки обладнання визнане придатним до подальшої експлуатації протягом чергових 12 місяців.
Датчики АСКРО вже встановлені на штатні місця у містах Южноукраїнськ, Вознесенськ і смт Олександрівка. З 7 серпня їх покази в режимі он-лайн можна відстежувати на офіційному веб-сайті підприємства (www.sunpp.mk.ua). Оперативну інформацію про роботу Южно-Української АЕС цілодобово можна також отримати за телефоном-автовідповідачем №(05136) 2-29-93.
На енергоблоці №2 Южно-Української АЕС після завершення ремонтних робіт також ведуться передпускові випробування. 12-13 червня, згідно з графіком пуску, виконуються випробування систем захисту від перевищення тиску у другому контурі з виходом чистої водяної пари в атмосферу. Ці операції супроводжуються шумовим ефектом, який створюється під час виходу водяної пари через проектні пароскидні пристрої.
Зазначені випробування - керований технологічний процес, передбачений умовами нормальної експлуатації станції. Вони виконуються під час кожної зупинки та виведення блоку в попереджувальний ремонт, а також у ході підготовки до включення його в мережу після ремонту.
Інформцентр ЮУАЕС також зазначає, що перший (радіоактивний) і другий (чистий) контури реакторів ВВЕР, що експлуатуються в Україні, повністю ізольовані один від одного. Отже, у атмосферу в даному випадку надходить чиста (нерадіоактивна) водяна пара.