ДП СхідГЗК: результативність роботи і перспективи
ДП «Східний ГЗК»: результативність роботи і перспективи
6 червня на Новокостянтинівській шахті ДП «СхідГЗК» відбулася неординарна, як на теперішні складні часи, подія — тут у фундамент майбутнього гідрозакладного комплексу (ГЗК), було поміщено металеву капсулу з повідомленням про те, що на Новокостянтинівській шахті, в Маловисківському районі Кіровоградської області, розпочато будівництво важливого об’єкта.
За інформацією заступника директора шахти з капітального будівництва Віктора Кошельняка, проект вартістю 28 мільйонів гривень був розроблений фахівцями проектного відділу комбінату, та і саме будівництво ведеться за власні кошти СхідГЗК. З часу прийняття рішення про початок будівництва на шахті регулярно проводилися штаби по оперативному керуванню реалізацією проекту. Підготовчі роботи були проведені в травні, а в березні, згідно із законодавством, у селі Олексіївка були організовані громадські слухання, на яких мешканцями дано позитивну оцінку проекту. Таким чином, незважаючи на складну фінансову ситуацію, вірніше, попри повну відсутність державного субсидіювання капітального будівництва, комбінат продовжує нарощувати обсяги будівництва і, більше того, тут знайшли можливість підняти рівень заробітної плати працівникам на 10 відсотків з 1 травня цього року.
Головний інженер ДП «СхідГЗК» Віктор Пухальський сказав, що погашення порожнин уранових шахт твердіючою закладкою, фактично їх бетонування, належить до основного виробничого процесу і засобу радіаційного захисту персоналу уранових шахт. Закладання порожнин забезпечує зниження вмісту радону і продуктів його розпаду в гірничих виробках за рахунок зниження еманації радону в діючі виробки, скорочення площі рудного оголення в очисних виробках і зниження рівня впливу процесу видобутку руди на навколишнє середовище, в тому числі і на поверхню.
Додамо, що проектом передбачено створення близько 50 нових робочих місць, а будівництво ГЗК Новокостянтинівської шахти планується завершити вже цьогоріч.
Сергій Полулях