З руйнування ЧАЕС створено комісії
З руйнування ЧАЕС створено комісії
Станом на 14.02.2013 на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС і в зоні відчуження змін радіаційної обстановки не зафіксовано. На ЧАЕС ведуться планові роботи, персонал працює у штатному режимі. Працюють дві комісії з розслідування причин часткового руйнування будівельних конструкцій машинного залу, повідомляє прес-служба ЧАЕС.
Одну комісію створено наказом генерального директора ДСП ЧАЕС, другу - згідно з приписом Держатомрегулювання України.
До роботи комісії буде залучено представників державної інспекції з ядерної безпеки на майданчику ДСП «Чорнобильська АЕС». ДСП ЧАЕС у тижневий термін має розробити та узгодити з Держатомрегулювання України коригувальні заходи щодо поводження з додатковими трапними водами та забрудненим пилом, які можуть утворитися за час, необхідний для відновлення пошкодженого даху та бокових стін машзалу блоку №4.
Як повідомлялося, 12 лютого 2013 року о 14:03 сталося часткове пошкодження стінових панелей та частини легкої покрівлі машинного залу блоку №4 Чорнобильської АЕС біля об‘єкту «Укриття». Площа руйнування – близько 600 м2. Покрівлю було споруджено у післяаварійний період (після зведення саркофагу). Зазначена конструкція не є відповідальною будівельною конструкцією об’єкту «Укриття».
Як повідомляє Держатомрегулювання України, порушення меж та умов безпечної експлуатації, у відповідності до Технологічного регламенту 1Р-ОУ, немає. За даними АСКРО змін радіаційної обстановки на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС та у зоні відчуження немає. Радіаційний фон біля пошкоджених будівельних конструкцій не змінився та становить 14-20 мР/год. Потерпілих немає.
На вимогу Держатомрегулювання України було проведено заміри аерозольної активності повітря біля пошкодженої ділянки стіни – змін не виявлено.
Прес-центр Атомпрофспілки,
На фото: пошкоджена стіна машинного залу енергоблока №4 ЧАЕС