Підписано Галузеву угоду
На засадах соціального партнерства
Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Володимир Холоша і Голова Професійної спілки працівників атомної енергетики та промисловості України Валерій Матов 6 квітня 2012 року підписали Галузеву угоду на 2012—2013 роки, зареєстровану Міністерством соціальної політики України 25 квітня 2012 року.
— Укладання колективних угод — це один з головних напрямів соціального партнерства, — розповідає експерт з регулювання соціально-трудових відносин ЦК Атомпрофспілки Інна Колот. — Проведення переговорної кампанії — це завжди непростий процес, пошук компромісних рішень представниками роботодавця і профспілки.
Державне агентство України з управління зоною відчуження (далі — Агентство) було утворено в ході реорганізації Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської АЕС як правонаступник державного департаменту — Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення. Воно входить до системи органів виконавчої влади та забезпечує реалізацію державної політики у сферах управління зоною відчуження і зоною безумовного (обов’язкового) відселення, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему та є органом державного управління у сфері поводження з радіоактивними відходами на стадії їх довгострокового зберігання і захоронення.
Сторонами було вирішено укласти Галузеву угоду з огляду на структурні перебудови як у керівних органах, так і на підприємствах колишнього Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської АЕС. Тож усі питання регулювання трудових відносин і соціально-економічних інтересів роботодавців і працівників підприємств, організацій і установ, що знаходяться у сфері управління Агентства, тепер зосереджені в одній Угоді.
У ході переговорів упорядковано додатки щодо схем посадових окладів і тарифних ставок працівників підприємств зони відчуження, а також досягнуто домовленості про створення двосторонньої робочої групи із залученням фахівців підприємств для подальшого удосконалення зазначених додатків.
Слід зазначити, що Галузева угода між Міністерством надзвичайних ситуацій України та Профспілкою працівників атомної енергетики та промисловості на 2011—2012 роки не втратила чинність для тих підприємств, які залишилися у сфері управління міністерства після його структурних перебудов та об’єднані Атомпрофспілкою.