Першому енергоблоку Запорізької АЕС - 30 років!
Першому енергоблоку Запорізької АЕС - 30 років!
30 років тому з пуском першого енергоблоку розпочалася історія найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції, і зараз ЗАЕС - флагман української енергетики.
«Три десятиліття. Багато це чи мало? Якщо вимірювати подіями та досягненнями, для підприємства - ціла епоха, а для людини - її трудовий шлях. Цією ювілейною датою можуть пишатися багато енергетиків: і ті, хто стояв біля витоків заснування потужного енергетичного підприємства, і ті, хто сьогодні працює на Запорізькій АЕС. Завдяки їхній праці Запорізька атомна електростанція по праву займає провідну позицію в атомно-енергетичному комплексі України і має високий авторитет серед світової атомної спільноти» - прокоментував подію генеральний директор Запорізької АЕС В'ячеслав Тищенко, йдеться у повідомленні інформцентру ЗАЕС.
Запорізька АЕС стала першою в проекті В-320, яка відкрила «велику серію» будівництва майже 20-ти енергоблоків на території колишнього Радянського Союзу. А заслуга запорізьких атомників полягала в тому, що вони не просто пустили самий надійний і безпечний серійний енергоблок з реактором ВВЕР-1000, а фактично його створили. Запорізький майданчик став науково-практичною лабораторією для перевірки атомних енергоблоків нового покоління. Уже на початку свого шляху ЗАЕС заслужила довіру і визнання громадськості за внесок у технічний прогрес і розвиток енергетики країни. За пуск 1-го енергоблоку Запорізької АЕС до урядових нагород СРСР було представлено 19 працівників. Їх було нагороджено орденами "Трудового Червоного Прапора" і "Знаком Пошани", медалями "За трудову звитягу" і "За трудову відзнаку". Величезну роль у створенні Запорізької АЕС як потужного сучасного підприємства зіграли такі професіонали-атомники, як Л. В. Прохоров, А. П. Волков, В. К. Бронніков, В. О. Тищенко, Т. Г. Плохій, А. Ф. Швоєв і багато інших. З іменами перших керівників пов'язана історія створення колективу ЗАЕС. З усього Радянського Союзу вони зібрали найкращих фахівців-енергетиків. Наші досягнення за три десятиліття - це колективний внесок у загальну справу та всієї технічної еліти Запорізької АЕС, і кожного окремо взятого працівника.
На Запорізькій АЕС працюють 11.525 робітників. З них 338 - фахівці з трудовим стажем 30 і більше років. Енергію розвитку, енергію життя дає Запорізька АЕС. Внесок станції в економіку країни дуже високий - на її частку припадає близько 50 відсотків електроенергії, що виробляється усіма АЕС України. Теплом і світлом вона забезпечує понад 10 мільйонів людей. Це найпотужніший енергетичний об'єкт в Україні. Кожен енергоблок Запоріжської АЕС - це 1000000 кВт електроенергії щогодини в енергосистему України, це стабільна робота підприємств, це тепло і світло в тисячах будинків. З початку експлуатації перший енергоблок Запорізької АЕС виробив 169,7 кВтг електроенергії, а з початку 2014 року - понад 5,5 млрд. кВтг електроенергії (станом на 01.12.2014). З дня пуску першого енергоблоку Запорізька АЕС виробила понад 987 млрд кВтг електроенергії! Цього достатньо, щоб забезпечувати не одну країну протягом багатьох років. Дуже мало електростанцій у світі змогли досягти таких виробничих показників. Адже за кожним кіловатом стоїть праця тисяч людей - усіх, хто будував і пускав блоки, хто безпечно та надійно експлуатує їх зараз. І сьогодні кожен з них може сказати: «Це моя станція, і я пишаюся тим, що у спільній справі є частинка і моєї праці». Запорізька АЕС сучасне підприємство, що відповідає міжнародним нормам і вимогам експлуатації. З перших днів роботи вона входить до міжнародного об'єднання та проектів з використання атомної енергії, формує міжнародні зв'язки та партнерські взаємовідносини, що позитивно позначаються на вдосконаленні технологічного процесу і культурі виробництва. Запорізька АЕС неодноразово була визнана кращою атомною електростанцією з культури безпеки.
Тридцятирічна історія Запорізької атомної електростанції багата і багатогранна і кожне нове покоління при цьому намагається не тільки дбайливо зберігати накопичені традиції, а й примножувати їх. Запорізьку АЕС по праву вважають флагманом електроенергетики України, від успішної роботи якого залежить економічна стабільність та енергетична незалежність країни. Запорізька АЕС функціонує надійно і безпечно. Вона готова до подальшого розвитку та нових виробничих досягнень. Тридцятирічна експлуатація Запорізької АЕС показала, що це надійне, екологічно чисте та