Стартувала Громадянська Платформа Україна-ЄС
Українська частина Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС
розпочинає роботу
У зв’язку з початком з 1 листопада 2014 р. тимчасового застосування Угоди про асоціацію Україна-ЄС розпочинається створення інституцій, передбачених Угодою. Першими ініціативу на себе взяли громадські об’єднання, які розпочати процес формування Платформи громадянського суспільства (ПГС) Україна-ЄС, що створюється у відповідності до статей 469-470 Угоди про асоціацію.
Процес було формально розпочато у травні 2014 р. із формування Ініціативної групи, а у липні, після підписання Угоди про асоціацію – Оргкомітету Установчих зборів Української частини ПГС.
7 листопада проведенням Установчих зборів кількамісячний процес формування Української частини ПГС завершено.
Згідно з текстом Угоди ПГС Україна-ЄС «складається з представників громадянського суспільства України, з однієї сторони, і членів Європейського економічного і соціального комітету (ЄЕСК), з іншої сторони, як форум для проведення ними засідань та обміну думками». ПГС повинна бути поінформованою про рішення та рекомендації Ради асоціації (двостороннього урядового органу Асоціації) та може надавати власні рекомендації, які мають розглядатися офіційними органами України та ЄС.
Процес створення Української частини ПГС був прозорим, публічним, і відкритим. До процесу започаткування ПГС було залучено більш як 200 громадських об’єднань, 165 з них взяли участь безпосередньо в Установчих зборах.
З боку Євросоюзу інститутом, відповідальним за створення ПГС, виступає Європейський економічний та соціальний комітет (ЄЕСК).
Перші збори Української частини ПГС у складі 15 членів (загальний чисельний склад ПГС становитиме 30 осіб) відбудуться сьогодні, 11 листопада. На даних зборах буде розглянуто пропозиції щодо механізмів взаємодії з новообраним парламентом, Кабінетом Міністрів, іншими громадськими об’єднаннями, а також стороною ЄС-ЄЕСК.
14 листопада у Києві відбудеться обговорення результатів Установчих зборів із
представниками сторони ЄС-ЄЕСК.