Рівненська АЕС кваліфікується на сейсмічні впливи
Рівненська АЕС кваліфікується на сейсмічні впливи
Рівненська атомна електростанція має намір кваліфікувати обладнання на сейсмічні впливи з використанням методу GIP-ВВЕР (Generic Implenetation Procedure). Метод граничної сейсмостійкості схвалено МАГАТЕ та широко й успішно використовується в міжнародній практиці – застосовано на понад 150 блоках АЕС у всьому світі.
Як повідомляє прес-центр РАЕС, про це розповів начальник служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації Рівненської АЕС Сергій Гордієнко у ході семінару «Кваліфікація обладнання АЕС на сейсмічні впливи з використанням методу GIP-ВВЕР», що проходив 4-5 грудня на РАЕС за участю представників АЕС, ДП НАЕК «Енергоатом», інспекції ДІЯРУ на РАЕС, ГНТЦ ЯРБ, ВП «Науково-технічний центр» та ТОВ «ЦКТІ-Вібросейсм» (Росія).
На семінарі Віктор Костарєв, президент ТОВ «ЦКТІ-Вібросейсм» (спеціалізована науково-дослідна інженерна фірма, що займається питаннями забезпечення безпеки атомних електростанцій), і представив метод GIP-ВВЕР. Він є складовою загального методу граничної сейсмостійкості для використання під час кваліфікації будівель, споруд та обладнання АЕС на сейсмічні та інші динамічні впливи. Метод дасть змогу оцінити стан будівель, споруд та обладнання і його роботу за умови максимальної для певного майданчика сейсмічної активності.
Представив методику Це.
За словами В.Костарєва, процедуру GIP-ВВЕР як складова загального методу граничної сейсмостійкості булу розроблено американськими спеціалістами ще у 1990-х роках. Згодом – модифіковано і адаптовано до радянських реакторів.
«Застосування МГС дасть змогу значно скоротити витрати на обґрунтування сейсмостійкості АЕС порівняно з іншими методами, і значно підвищить достовірність оцінок, що особливо важливо для регіонів з низькою сейсмічною активністю, таких як Росія та Україна», - зазначив В.Костарєв.
Прес-центр Атомпрофспілки