Відбулося засідання Північно-Східного Округу EPSU
На початку вересня у столиці Вірменії - Єревані відбулось щорічне засідання Північно-Східного Округу EPSU ( Європейської Федерації Профспілок громадського обслуговування). Зустріч відбувалася за участі Генерального Секретаря EPSU Яна Вілема Гудріаана. Участь у засіданні взяли членські організації з Вірменії, Білорусі, Грузії, Естонії, Литви, Латвії та України. Атомпрофспілку представляв голова організації Валерій Матов, який є титулярним членом Виконкому EPSU від України.
Мета таких Окружних зустрічей - підбиття підсумків робити організацій-членів EPSU за рік, координація планів роботи з діяльністю EPSU та визначення спільних дій та заходів, включно з навчальними семінарами та конференціями.
На засіданні учасники заходу звітували про поточну ситуацію в організаціях, які вони представляли. (Від України 8 галузевих профспілок).
Темами обговорення стали: права профспілок, соціальний діалог, колективно-договірний процес, заробітна плата в умовах фінансово-економічної кризи, питання приватизації та лібералізації, проведення необхідних профспілкових кампаній та акцій.
Субрегіональний секретар EPSU по Україні Василь Шилов доповів про діяльність та політичну ситуацію в регіоні.
Відбулося засідання Північно-Східного Округу EPSU
Майже всі учасники зустрічі висловили солідарну підтримку Україні, та співчуття у зв’язку з військовою агресією Росії; особливе розуміння ситуації висловили профспілки Прибалтики та Грузії.
Представник Міністерства праці Вірменії Даніель Варядзян зробив змістовну і дуже цікаву доповідь про ситуацію у Вірменії та реформування сектору держслужби.
На зустрічі була заслухана доповідь Ірени Петраітіне про діяльність жіночого комітету PSI (Інтернаціонал Профспілок громадського обслуговування).
За активної участі Генерального Секретаря EPSU Яна Вілема Гудріаана обговорювалися основні пріоритети та план діяльності, затверджений 9-им Конгресом EPSU, що відбувся в червні п.р. в Тулузі (Франція). Широка дискусія відбулася з питань залучення нових членів та основних трендів органайзінгу.
Було також проаналізовано статутні питання стосовно членських внесків та розглянуто заявки нових членів в EPSU. Зокрема Профспілка енергетиків та державних службовців Вірменії виявили бажання стати членами EPSU.
ЕPSU підготувала членським організаціям чудову дослідницьку роботу «Навіщо потрібні державні витрати», в якій наочно доведено, що збільшення (а не скорочення) витрат сприяють створенню робочих місць і розвитку економіки. Переклад цього матеріалу буде цікавий, як для керівників, так і для широкого загалу профспілковців.
Профспілки Прибалтійських країн запропонували кошти, заплановані на семінари Північно-Східного округу EPSU, сконцентрувати на профспілкове навчання для українських профспілок.
Наприкінці усі учасники зустрічі побажали Україні пройти з гідністю цей важкий час, продемонструвати витримку та отримати перемогу.
Леся Семеняка, головний фахівець з міжнародної роботи