Молодь – потужна сила Атомпрофспілки
Молодь – потужна сила Атомпрофспілки
12 серпня - Міжнародний день молоді. Сьогодні майже 30% членів Атомпрофспілки – хлопці і дівчата віком до 35 років. А це ні багато, ні мало – 20 585 спілчан. Молодь – потужна сила нашої профспілки. Серед них – активні, талановиті, професійні, цілеспрямовані люди, які є майбутнім Атомпрофспілки, її потенціалом та перспективою.
Увагу молодому поколінню Атомпрофспіка приділяла з самого початку своєї діяльності. Уже у 1994 році було створено секцію «Молодь» та визначено основні напрямки і цілі діяльності майбутньої організації. Водночас молодіжні секції створювалися практично в усіх великих первинних профспілкових організаціях. Діяльність їх здійснювалася на громадських засадах і виявила, що позитивних результатів у роботі можна досягнути там, де адміністрація та профспілковий комітет спільно підтримують ініціативи молоді, здійснюють організаційну та фінансову допомогу у проведенні заходів.
15 лютого 2000 року Президія ЦК Атомпрофспілки з метою об’єднання ініціативної молоді, проведення єдиної молодіжної політики, підняття на якісно новий рівень діяльності секції «Молодь» та враховуючи процеси в галузі та в державі у цілому, прийняла Постанову «Про активізацію роботи секції «Молодь», в якій було доручено голові профспілки організувати та провести молодіжну конференцію.
Конференція пройшла 21 квітня 2000 року. Секцію «Молодь» було реорганізовано у Спілку молоді. Делегати конференції затвердили «Положення про Спілку молоді працівників атомної енергетики та промисловості України», сформували робочі органи та визначили основні напрями діяльності. Цей день і став днем народження Організації молоді Атомпрофспілки.
Уже за два роки, 25 квітня 2002-го, відбувся I з’їзд Спілки молоді, на якому було визначено та затверджено напрями діяльності Спілки, а саме: підвищення кваліфікації, професійне зростання; профспілкове навчання; соціальний захист; організація відпочинку; фізкультурно-спортивна робота; культурно-масова робота; шефська робота; зв’язок з громадськістю.
Згодом змінювалися формулювання функцій Організації молоді, але не суть – представляти та відстоювати інтереси молодих працівників атомної галузі. Сьогодні основними завданнями ОМА є «створення таких виробничих, трудових, соціально-економічних та психологічних умов, що сприяли би професійному становленню молодих працівників, підвищенню їхньої кваліфікації, всебічному розкриттю їх інтелектуального і духовного потенціалу».
Аби діяльність усіх ланок Організації молоді стала ще ефективнішою, у вересні минулого року у рамках ІХ форуму ОМА, молодь Атомпрофспілки розробила Стратегію розвитку на період 2012-2017 рр. У цьому документі визначено пріоритетні цілі Організації молоді на найближчі п’ять років: упровадження сучасної інформаційної політики, різнобічне навчання та особистий розвиток членів ОМ, укріплення іміджу організації, втілення сучасної системи управління, глобальне лідерство у профспілковому русі. Основною метою є об’єднання профспілкової молоді та сприяння її реалізації, професійному й особистому зростанню на користь атомної енергетики, промисловості та науки України.
На сьогоднішній день молодіжні організації створено на 17 підприємствах атомної енергетики та промисловості, які нараховують у цілому 19 132 членів.
Нинішній склад центральної ради з 30 осіб було обрано та затверджено під час 5-го з’їзду ОМ, що пройшов наприкінці березня. Сюди увійшли як «старі», так і нові активісти. Починаючи з березня, було проведено два засідання новообраної центральної ради, що дало змогу розпланувати роботу.
Так, 1 травня в м. Славутич відбувся VII конкурс КВН серед організацій молоді Атомпрофспілки за участі восьми команд. Призові місця розподілилися таким чином: 1 місце – «Ремонту не подлежит» (Южноукраїнська ООП); 2 місце – «Амстердам» (ППО студентів СНУЯЕП); 3 місце – «Энергодарские борзые» (ППО Запорізької АЕС та ВП «Атоменергомаш»).
Також на початку червня у Славутичі відбувся VІ турнір «Силачі Атомпрофспілки». За результатами змагань, перше місце уже другий рік поспіль здобув працівник ВП ХАЕС Сергій Козловський.
Уже у вересні в Енергодарі пройде Х Спартакіада Організації молоді Атомпрофспілки та змагання богатирів «Атомстронгмен-2012».
– Організація молоді сприяє самореалізації, дає змогу спілкуватися із сотнями колег-однолітків з різних атомних підприємств України, – зазначає голова ОМА Павло Олещук. – У кожного з них можна почерпнути щось корисне для себе. Головне: постійно працювати над собою, не зупинятися на досягнутому, використовувати усі можливості та впевнено рухатися у майбутнє.
Довідково:
Міжнародний день молоді було встановлено Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 1999 року за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді, що відбулася в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року.
Конференція рекомендувала організувати інформаційно-пропагандистські заходи на підтримку Дня з метою підвищення інформованості, особливо молоді, про Всесвітню програму дій, що стосуються молоді, до 2000 року і на наступний період, прийняту Асамблеєю в 1995 році.
Молодь становить одну чверть світової робочої сили, у той же час серед молоді -половина безробітних. На ринках праці існують труднощі із забезпеченням стабільної зайнятості молодих людей з гарними перспективами, за винятком висококваліфікованих фахівців.
Сьогодні у світі налічується майже 3 мільярди осіб у віці до 25 років. Більш як півмільярда з них живуть у бідності. Понад 100 мільйонів дітей не відвідують шкіл. Щодня близько 30 тис. дітей вмирають від голоду. Щодня 7 тис. молодих людей заражаються на ВІЛ/СНІД.
Генеральний секретар ООН закликав міжнародне співтовариство визнати взаємозалежність поколінь і вирішувати проблеми різного віку спільно.
Підготувала Іванна КОВБ,
член інформаційної комісії ОМ Атомпрофспілки