Україна – голова Енергетичного Співтовариства
Україна – голова Енергетичного Співтовариства
Україна офіційно прийняла головування в Енергетичному Співтоваристві у 2014 році, про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький після робочої зустрічі з Директором Секретаріату Енергетичного Співтовариства Янушем Копачем. Під час зустрічі сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння, що передбачає реалізацію партнерства між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України і Секретаріатом Енергетичного Співтовариства.
Крім того, повідомляє інформцентр міністерства, було обговорено інші важливі питання, зокрема, про продовження роботи з початку реалізації проекту Євроазійського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК), яким передбачено створення маршруту транспортування нафти (на першій стадії до 10 млн. т на рік) з регіону Каспійського моря в Україну та на ринки ЄС в обхід перевантажених турецьких проток (проект ЄАНТК віднесено до Проектів Спільного Інтересу Європейського Союзу та Енергетичного Співтовариства).
Підписання Меморандуму дає можливість досягти якісно нового рівня відносин між Міністерством та Енергетичним Співтовариством. Меморандум передбачає створення робочих груп з числа представників відповідних зацікавлених сторін, включаючи системних операторів, виробників, постачальників, трейдерів і великих споживачів, українських та іноземних.
Очікується, що результатом підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України і Секретаріатом Енергетичного Співтовариства буде створення ефективного механізму реалізації в національній правовій системі України європейських енергетичних стандартів.
Довідково. Верховна Рада ратифікувала протокол про вступ України до Енергетичного співтовариства 15 грудня 2010 року. Договір про Енергетичне співтовариство набув чинності 1 липня 2006 року. Його учасниками є країни Європейського Союзу, а також Албанія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Македонія, Чорногорія, Сербія, Косово.
Передбачається, що приєднання України до Енергетичного співтовариства сприятиме залученню інвестицій в енергетичний сектор країни, а також створить умови для вільного доступу українських компаній до ринків ЄС.
Україна зобов’язалася виконати низку умов і директив ЄС з екологічної модернізації свого енергосектору, зокрема, директиву 2001/80/ЕС "щодо обмеження викидів деяких забруднюючих повітря речовин від великих установок спалювання". Екологічна модернізація у першу чергу стосується теплової генерації і вимагає вкладення значних коштів у реконструкцію енергоблоків з установкою сучасних електрофільтрів та систем сіркоочистки. Директива передбачає скорочення викидів у 15-20 разів і повинна бути реалізована вже до 2018 року.
Прес-центр Атомпрофспілки.