Зустріч в Анкарі
Зустріч в Анкарі
31 жовтня-1 листопада в Анкарі (Туреччина) Глобальна профспілка IndustriALL провела два міжнародних профспілкових заходи: 31 жовтня відбулося засідання міжнародної мережі профспілок працівників атомної енергетики (INWUN), наступного дня – міжнародна енергетична конференція. Участь у заходах взяли представники енергетичних профспілок Бельгії, Канади, Франції, Японії, Кореї, Південної Африки, Іспанії, Тайваню, Туреччини, Данії, а також Атомпрофспілки.
Темою обговорень на засіданні та конференції стали розвиток передових технологій в енергетичній галузі та їхній вплив на зайнятість, трудові відносини; діяльність транснаціональних кампаній та посилення у зв’язку з глобалізацією дій профспілок.
Мета зустрічі – напрацювання пропозицій з урахуванням змін, що відбулися за останній рак, для більш дієвого захисту працівників атомної енергетики. Пропозиції, висловлені на засіданні, згодом ляжуть в основу програмного документу, що визначатиме засади діяльності Глобальної профспілки IndustriALL.
Девід Ш’єр (на фото у центрі), голова мережі профспілок працівників атомної енергетики (INWUN), який має функцію представництва у різноманітних атомних агентствах, донесе профспілкові напрацювання до агентств.
Голова Атомпрофспілки Валерій Матов назвав зустріч «надзвичайно цікавою з огляду на широке представництво держав, що розвивають ядерну енергетику та промисловість. Хоч і проходила зустріч не в ядерній державі, вона надала можливість обміну думками, зрозуміння світових тенденцій. А вони, після ядерного ренесансу минулих років, знову дещо змінили напрям. В Європі після аварії на японській «Фукусімі» з’явилася настороженість щодо розвитку ядерного напряму. Деякі країни мають намір скоротити виробництво електроенергії з АЕС, що не може не позначитися на наших планах ядерного розвитку, і профспілкам ядерної галузі слід до цього бути готовими».
А от Азія останнім часом надзвичайно цікавиться ядерним спрямуванням. Зокрема Туреччина, ділиться враженнями Валерій Матов: «З великим захватом і зацікавленістю сприйняли інформацію про наміри України щодо будівництва нових атомних енергоблоків, заводу з фабрикації ядерного палива, реалізації інших завдань згідно з Енергетичною стратегією».
Представники турецької Профспілки працівників енергетики, водопостачання та газу, господарки заходу, проявили також неабияку увагу і щодо засад діяльності Атомпрофспілки. Це була перша зустріч на рівні керівників, тепер членів одного міжнародного профоб’єднання IndustriALL.
У ході спілкування та обміну інформацією, зауважує Валерій Матов, були виявлені різні підходи до діяльності профорганізацій. «Профспілка Туреччини, менша Атомпрофспілки за чисельністю, є набагато потужнішою матеріально: має свої власні банки, готелі, лікарні, де обслуговуються члени профспілки. Один день на місяць вони «працюють на профспілку» (внески, таким чином, становлять близько 5 відсотків). Усі кошти піднімаються наверх, після чого спрямовуються на необхідні, важливі для усієї організації, заходи. Це дає змогу турецькій профспілці дійсно працювати на паритетних засадах з державою, диктувати у разі необхідності умови. Ми, на жаль, зберігаємо принципи профспілок радянського типу. Як і раніше, внески витрачаються головним чином на матеріальну допомогу».
Прес-центр Атомпрофспілки