Компенсація та кредити на енергоефективні заходи
Українці можуть звертатися за компенсацією та кредитами на енергоефективні заходи до трьох банків
На останньому засіданні Уряду прийнято постанову Кабінету міністрів України про компенсації витрат наших громадян на енергоефективні заходи, зокрема придбання «негазових» котлів, утеплення індивідуальних будинків, а також багатоповерхівок, повідомив Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та жилого комунального господарства України Геннадій Зубко під час брифінгу в середу.
«Сьогодні нам потрібно масово донести до людей інформацію, що звернувшись зокрема, до «Ощадбанку» і надавши документи про придбання енергоефективних матеріалів можна отримати кредит і відповідну компенсацію», - наголосив Геннадій Зубко.
За його словами, до цієї програми долучено «Ощадбанк», «Укргазбанк» та «Укрексімбанк». «Ми очікуємо, що до цієї програми долучаться міжнародні фінансові організації», - додав він.
Віце-прем'єр-міністр України підкреслив, що уряд чекає від парламенту прийняття закону про спільну власність, який дозволить долучити до цієї програми не лише будинки, де створено ОСББ, а й решту, де мешканці будуть обирати собі управителя, який буде уповноважений залучати відповідні кошти.
«Урядом передбачено 343 млн. грн. на цю програму, які будуть розподілені за трьома напрямками. 47,6 млн. грн. – на компенсацію придбання «негазових» котлів, 198 млн. грн. – на компенсацію коштів на утеплення індивідуальних будинків, зокрема, придбання матеріалів не покрівлю, вікна, утеплення стін та приладів обліку теплової енергії. 97,9 млн. грн. – на компенсацію придбання енергоефективного обладнання та матеріалів ОСББ», - пояснив Геннадій Зубко.
За його словами уряд очікує, що додатково на цю програму буде залучено 1,23 млрд. грн. приватних інвестицій, а загальний обсяг інвестицій на заходи енергоефективності складатиме 1,5 млрд. грн.
Віце-прем'єр-міністр України зазначив, що ця програма охопить близько 134 тис. сімей.
«Це незначна сума у порівнянні із потребами ринку енергоефективності, але це перший крок у напрямку до приведення нашого житлового сектору до сучасних вимог по зменшенню споживання природного газу. Вже з квітня можна розпочинати роботи і по встановленню лічильників і проведенню термомодернізації. Ми маємо повне розуміння з нашими європейськими партнерами, які готові долучитись і інвестиціями, і інжинірингом, і принести в Україну сучасні технології», - сказав Геннадій Зубко.