Більшість нових АЕС повстане в Азії
Більшість нових АЕС повстане в Азії
У найближчі 20 років кількість атомних електростанцій у світі продовжить зростати, незважаючи на аварію на японській АЕС «Фукусіма Даічі». Про це йдеться у доповіді генерального директора МАГАТЕ Юкіо Амано, яку було обговорено депутатами 67-й сесії Генеральної Асамблеї ООН 5 листопада, передає центр новин ООН.
«Атомна енергетика продовжить своє зростання у глобальному масштабі, незважаючи на аварію на японській АЕС Фукусіма. Зростання, ймовірно, буде повільнішим, ніж ми очікували до аварії. Але наші останні прогнози свідчать про стійке зростання кількості атомних електростанцій у світі у найближчі 20 років», - йдеться у доповіді.
Юкіо Амано також підкреслив, що МАГАТЕ тісно співпрацює з так званими країнами-новачками, які планують побудувати свої перші АЕС. Наприклад, Об’єднані Арабські Емірати нещодавно стали першою країною за 27 років, що розпочала будівництво своєї першої атомної електростанції. За словами глави МАГАТЕ, В'єтнам, Бангладеш, Польща і Білорусь також планують атомне будівництво.
Більшість нових реакторів, будівництво яких вже ведеться або заплановано, знаходяться в Азії, у таких країнах, як Китай та Індія. Планують значне розширення своїх ядерно-енергетичних програм Республіка Корея та Росія.
У той же час, у доповіді Агентства зазначається, що забезпечення безпеки на АЕС залишається для МАГАТЕ пріоритетним завданням. Основні зусилля Агентства зосереджуватимуться на реалізації Плану дій МАГАТЕ з ядерної безпеки, що було прийнято державами-членами у 2011 році.
«Члени МАГАТЕ значно підвищили свою готовність до надзвичайних ситуацій. Стандарти безпеки МАГАТЕ переглядаються. Проте, уже зараз, було б справедливо сказати, що атомна енергетика стала більш безпечною, ніж це було до аварії на Фукусімі».
Юкіо Амано також звернув увагу на те, що Іран, КНДР і Сирія не дотримуються своїх міжнародних зобов'язань у рамках Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ). (МАГАТЕ було створено у 1957 році для сприяння державам у мирному використанні атомної енергії).
Прес-центр Атомпрофспілки